TVN24 Biznes | Z kraju

Duże banki ostrzegają przed utrudnieniami. "Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Glapiński: cała RPP jest zdeterminowana do obniżenia inflacji do celu (wideo z 9 marca 2022)
Glapiński: cała RPP jest zdeterminowana do obniżenia inflacji do celu (wideo z 9 marca 2022)
wideo 2/7
Glapiński: cała RPP jest zdeterminowana do obniżenia inflacji do celu

PKO BP, Santander Bank Polska, mBank, Alior Bank, BOŚ Bank, Bank BPS, Bank Pocztowy oraz Toyota Bank - to banki, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do niektórych usług.

PKO BP

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.00 do godziny 12.00, nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO". Nie będzie można również pobierać informacji o rachunkach, dostępnych środkach oraz inicjowanie płatności w ramach otwartej bankowości (Open Banking). W ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

Jak podano w komunikacie, w czasie przerwy aplikacja IKO będzie niedostępna w godz. 0.00-5.00, iPKO Biznes mobile będzie niedostępna w godzinach 0.00-12.00. W godzinach 5.00-12.00 z aplikacją IKO będzie można wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych tylko za pomocą blika.

PKO BP zapewnia, że wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać. "Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej" - radzą przedstawiciele banku.

Santander Bank Polska

Od godziny 23.30 w sobotę do 6.00 w niedzielę niedostępne będą: przelewy natychmiastowe, płatność w sklepach internetowych (Przelew24), blik oraz Kantor Santander. "Karty będą działać. Jeśli musisz wysłać pilny przelew, zrób to przed zaplanowaną przerwą. W razie potrzeby możesz też wypłacić dodatkową gotówkę z bankomatu" - czytamy na stronie Santandera.

mBank

Z soboty na niedzielę, pomiędzy 2.00-10.00, klienci mBanku nie zalogują się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W godzinach 1.30-11.00 nie będzie można złożyć żadnego wniosku. Ponadto w godzinach 2.00-8.30 nie będą działać karty. Oznacza to, że w tym czasie nie będzie można nimi zapłacić, ani wypłacić gotówki z bankomatu. "Za zakupy w internecie nie zapłacisz w godzinach 2.00-10.00" - poinformował mBank.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele banku.

BNP Paribas

W środę od godziny 22.00 do godziny 1.00 w czwartek serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe. "Podczas przerwowej niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych" - wyjaśniono w komunikacie.

Alior Bank

W sobotę od godziny 23.00 do 4.00 w niedzielę niedostępne będą bankowość internetowa Alior Online oraz mobilna Alior Mobile. Powodem utrudnień będą prowadzone prace serwisowe. "Prace nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów. Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco" - przekazał Alior Bank.

BOŚ Bank

W piątek od godziny 22.00 do godziny 12.00 w niedzielę system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ będą niedostępne. Z kolei infolinia będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Bank BPS

W sobotę od godziny 20.00 do godziny 6.00 w niedzielę nie będzie możliwości wykonywania operacji kartowych w systemie e25.

Bank Pocztowy

W piątek, w godzinach 1.00-5.00, mogą występować krótkie przerwy w dostępnie do płatności realizowanych za pomocą Blika.

Toyota Bank

W niedzielę, w godzinach 7.00-12.00, odbędą się prace serwisowe w infrastrukturze technicznej banku. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego, wyciągów i usług tzw. szybkich płatności.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości