Weekendowe utrudnienia. Na liście największy bank w Polsce

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Sadowski o wzroście rat kredytów hipotecznych
Sadowski o wzroście rat kredytów hipotecznychTVN24, Shutterstock
wideo 2/5
TVN24, ShutterstockSadowski o wzroście rat kredytów hipotecznych

PKO BP, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski - to tylko niektóre banki, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. Z tego powodu klienci muszą się przygotować na utrudnienia w dostępie do części usług.

PKO BP

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci największego banku w Polsce - PKO BP. W nocy z soboty na niedzielę od godz. 0.00 do godz. 12.30 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO". W godz. 0.00-3.00 mogą wystąpić utrudnienia w płaceniu kartą w internecie.

"W czasie przerwy aplikacja IKO oraz iPKO Biznes mobile będzie niedostępna w godz. 0.00-6.00, a w godz. 6.00-12.30 będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą Blik" - czytamy w komunikacie PKO BP. Jednocześnie zapewniono, że wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać.

"Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej" - radzą przedstawiciele PKO BP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Santander Bank Polska

W piątek od godz. 23.00 do godz. 7.30 w sobotę klienci Santander Bank Polska nie zalogują się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Nieco wcześniej, bo od godz. 22 zostaną wyłączone: Blik, przelewy natychmiastowe, Kantor Santander i Przelew24.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 0.00 do godz. 5.30, prace serwisowe zostaną przeprowadzone w ING Banku Śląskim.

W tych godzinach klienci mogą mieć problem z zakupem m.in. nowych produktów przez stronę internetową lub w Moim ING, np. wniosek o konto, kartę, pożyczkę. Jak poinformowano w komunikacie, w tym czasie nie będzie również można m.in. realizować płatności internetowych kartami z dodatkowym uwierzytelnieniem (3DSecure), aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN oraz wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej.

"Jeżeli chcesz w tym czasie zastrzec kartę, możesz to zrobić na infolinii" - wskazali przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

Getin Bank

Z soboty na niedzielę, w godz. 0.00-6.00, niedostępna będzie bankowość internetowa i mobilna Getin Banku.

Bank BPS

W sobotę od godz. 7.00 do godz. 18.00 w niedzielę z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS mogą wystąpić przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej.

Credit Agricole

W nocy z soboty na niedzielę, od 0.00 do 7.30 niedostępne będą: serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), chatbot, automatyczny serwis telefoniczny IVR oraz płatności internetowe Przelew Online oraz Blik. W tym czasie klienci nie otrzymają też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. "Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy. Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej" - czytamy w komunikacie Credit Agricole.

"Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - radzą przedstawiciele banku.

Bank Pocztowy

W niedzielę, w godz. 4.00-8.00, z powodu prac administracyjnych po stronie dostawcy - jak poinformował Bank Pocztowy - może wystąpić brak możliwości dokonania transakcji kartą w internecie z usługą 3D Secure.

Toyota Bank

W niedzielę, w godz. 4.00-6.00, odbędą się planowane prace serwisowe infrastruktury technicznej banku. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacjach transakcji kartą.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości