Oszuści podszywają się pod największy bank w Polsce

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Oszustwo "na paczkę" (wideo z grudnia 2021 r.)
Oszustwo "na paczkę" (wideo z grudnia 2021 r.)TVN24
wideo 2/5
TVN24Oszustwo "na paczkę" (wideo z grudnia 2021 r.)

PKO BP przestrzega przed mailami podszywającymi się pod bank. W wiadomościach załączane są rzekomo wyciągi z konta. Bank alarmuje, że nie jest nadawcą tych maili, a kliknięcie w załącznik może spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania.

"Uważajcie na fałszywe maile. To nie jest wiadomość od nas – w załączeniu nie ma wyciągów" - napisano we wtorek na koncie twitterowym PKO BP. Obok zamieszczono zdjęcie maila podszywającego się pod bank, opatrzonego jego logo: "Dokument elektroniczny. Dzień dobry, W załączeniu przesyłamy dokument: Wyciąg okresowy 26/2022 za okres ...".

PKO BP zaznaczył, że nie jest nadawcą tych maili, a kliknięcie w załącznik może spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania.

Kolejne ostrzeżenie przed oszustami

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, które pojawia się w ostatnim czasie.

W zeszłym tygodniu zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzegał przed oszustami podszywającymi się pod Bank Millennium i Santander Bank Polska. Cyberprzestępcy w wiadomościach e-mail wysyłali informację o braku aktywacji usług bezpieczeństwa.

Niedawno oszuści podszywali się także się pod ING Bank Śląski. Kampania cyberprzestępców była podobna do tej dotyczącej Banku Millennium i Santander Bank Polska.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości