Weekendowe utrudnienia. Na liście największy bank w Polsce

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogąTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz możliwe problemy z płatnościami kartami. To utrudnienia, które w najbliższy weekend czekają klientów kilku banków.

PKO BP

Największy bank w Polsce poinformował, że w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi w nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.00 do godziny 6.00, nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO, iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "w czasie przerwy aplikacja IKO i wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą obsługiwane bez zakłóceń".

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od 0.00 do 5.30, klienci mogą mieć ograniczony dostęp do: wpłatomatów (w tym wpłat realizowanych przez BLIK), składania wniosków w Moim ING i na stronie internetowej ing.pl, systemu ING Business – utrudnienia w obsłudze funkcji kartowych oraz procesów ecustody.

Klienci nie będą mieli również również możliwości między innymi aktywowania kart, zmieniania limitów transakcyjnych i nadawania kodów PIN, zamawiania kart płatniczych, przypisania do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodawania kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay) czy wykonywania przelewu z rachunku karty kredytowej.

Przedstawiciele ING poinformowali, że w tym czasie mogą także wystąpić problemy z realizacją płatności kartami.

To jednak nie koniec. W nocy z niedzieli na poniedziałek, w trakcie prac serwisowych od 0.00 do 3.00, "mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash/ING".

BNP Paribas

Z kolei bank BNP Paribas przygotowuje się do wyłączenia systemu bankowości internetowej Pl@net. "Klienci indywidualni banku będą obsługiwani w jednym systemie bankowości internetowej - GOonline. BiznesPl@net pozostanie bez zmian jako system do obsługi Klientów firmowych" - poinformowano w komunikacie. W związku z pracami serwisowymi związanymi z tą zmianą nastąpi jednak przerwa w dostępie do niektórych systemów i usług.

W piątek od godziny 20.30 do soboty do godziny 12.00 niedostępna będzie bankowość internetowa BiznesPl@net. Aplikacje GOonline Biznes oraz MobileBiznes Pl@net mają działać bez zmian. Ponadto w piątek od godziny 21.00 do godziny 12.00 w sobotę niedostępne będą płatności w sklepach internetowych oraz Blik. W sobotę od godziny 2.30 do 12.00 klienci nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej GOonline i aplikacji GOmobile.

Przedstawiciele BNP Paribas zapewnili, że "operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń".

Bank BPS

Z powodu prac serwisowych w systemie bankowości elektronicznej od soboty od godziny 0.00 do godziny 23.30 w niedzielę nie będzie możliwa realizacja zleceń oraz nie będą prezentowane aktualne salda na rachunku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock