Polonizacja Raiffeisen Polbank? Dwie oferty przejęcia

Z kraju

Raiffeisen PolbankOferty wstępne były przyjmowane do wtorku

PKO BP i Alior Bank, którego największym akcjonariuszem jest PZU, złożyli oferty na zakup akcji Raiffeisen Polbank - wynika z nieoficjalnych informacji agencji Reuters. To zaskoczenie, bo do tej pory mówiło się tylko o zainteresowaniu PKO BP. Oferty wstępne były przyjmowane do wtorku.

Prasa pisała wcześniej, że prawdopodobnie tylko PKO BP złożył ofertę na zakup Raiffeisena.

Chętni na bank

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP oceniał, że średniej wielkości przejęcia powinny PKO BP umożliwiać poprawę pozycji.

- Dla nas najważniejszą sprawą jest rozwój organiczny i dbanie o odpowiednie współczynniki kapitałowe, by móc wspierać polską gospodarkę. Nie wykluczamy jednak oportunistycznych podejść do aktywów, które mają jakąś wartość, np. w obszarze bankowości korporacyjnej, segmentu klientów zamożnych czy innych specjalistycznych aktywów, np. aktywów faktoringowych - powiedział w czwartek dziennikarzom Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, pytany, czy bank złożył ofertę na Raiffeisena.

Z kolei Michał Krupiński, prezes PZU, nie chciał komentować pojawiających się na rynku informacji. Wcześniej informował, że ubezpieczyciel będzie się przyglądać możliwości przejęcia Raiffeisena.

Raiffeisen Polbank należy do Raiffeisen Bank International AG (RBI), jednej z największych grup bankowych działających w Europie Środkowej i Wschodniej. Poprzez banki, spółki leasingowe i inne firmy z branży finansowej, zatrudniające w sumie 58 tys. pracowników, obsługuje ona w Austrii oraz 15 krajach regionu ponad 14,6 milionów klientów w sieci około 3 tys. placówek.

Morawiecki zapoluje na banki. Przyciągnie londyńskie city nad Wisłę?

Morawiecki zapoluje na banki. Przyciągnie londyńskie city nad Wisłę? tvn24bis

Autor: tol//ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Raiffeisen Polbank