TVN24 Biznes | Z kraju

Utrudnienia w dostępie do konta. Na liście największe banki w Polsce

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Turek o niższych ratach kredytówTVN24 BIS
wideo 2/5
TVN24 BISTurek o niższych ratach kredytów

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz brak możliwości płatności kartami - to tylko niektóre utrudnienia, które czekają na klientów części banków. Powodem są zaplanowane prace serwisowe. Komunikaty w tej sprawie zamieściły między innymi PKO Bank Polski, Bank Pekao, Santander Bank Polska oraz mBank.

PKO BP

Na utrudnienia muszą się przygotować klienci PKO Banku Polskiego. W niedzielę od godz. 0.00 do godz. 12.00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

W czasie przerwy aplikacja IKO oraz iPKO Biznes mobile będzie niedostępna w godz. 0.00-6.00, a w godz. 6.00-12.00 będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą Blik.

Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać". "Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej" - radzą.

Bank Pekao

W niedzielę w godz. 3.00-5.00 klienci Banku Pekao nie zalogują się do serwisu Pekao24, nie skorzystają z aplikacji PeoPay oraz nie zapłacą kartą debetową Banku Pekao S.A. "Wypłać wcześniej gotówkę z bankomatu, jeśli w tych godzinach planujesz płatności kartami lub aplikacją PeoPay" - radzą przedstawiciele Banku Pekao.

Serwis Pekao24 oraz aplikacja PeoPay pozostaną niedostępne także w poniedziałek, w godz. 1.00-3.30.

Santander Bank Polska

W piątek od godziny 23.00 do godziny 7.30 w sobotę klienci Santander Bank Polska nie zalogują się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Nieco wcześniej, bo od godz. 22.00 zostaną wyłączone: Blik, przelewy natychmiastowe, Kantor Santander i Przelew24. Zapewniono, że w tym czasie będą działały karty i bankomaty.

mBank

Utrudnienia czekają również klientów mBanku. W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 2.00-10.00 nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Za zakupy w internecie klienci mBanku nie zapłacą w godz. 2.00-11.45.

Ponadto, pomiędzy godziną 2.00 a 11.45 nie będzie możliwości zalogowania się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. "Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele banku.

BNP Paribas

W piątek od godz. 22.00 do godz. 1.00 w sobotę systemy BiznesPl@net, GOmobile Biznes, BNP Paribas Connect Host to Host będą niedostępne w związku z prowadzonymi pracami serwisowymi.

Bank Millennium

W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 1.00-1.20, zostaną przeprowadzone prace serwisowe. W związku z tym niedostępne będą Millenet i aplikacja mobilna.

Bank BPS

W piątek od godz. 20.00 do godz. 1.00 w sobotę oraz w sobotę w godz. 14.00-23.00 z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS w systemie bankowości elektronicznej e25 mogą wystąpić utrudnienia w realizacji zleceń.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock