PKN Orlen ma zmienić nazwę, co z logo? Spółka wyjaśnia

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Małe reaktory jądrowe w Polsce. Szef Orlenu podał wstępne lokalizacje
Małe reaktory jądrowe w Polsce. Szef Orlenu podał wstępne lokalizacjeTVN24
wideo 2/5
TVN24Małe reaktory jądrowe w Polsce. Szef Orlenu podał wstępne lokalizacje

Polski Koncern Naftowy Orlen w czerwcu może zmienić nazwę. Ewentualna zamiana nazwy spółki nie pociągnie za sobą konieczności rebrandingu - poinformowało TVN24 Biznes biuro prasowe PKN Orlen. Oznacza to, że logo spółki się nie zmieni. Ostateczna decyzja w sprawie nowej nazwy ma zapaść podczas walnego zgromadzenia.

Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego Orlen na 21 czerwca br. zwołał zwyczajne walne zgromadzenie spółki. Jeden z punktów porządku obrad przewiduje podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu spółki energetycznej. Proponowana zmiana dotyczy skrócenia nazwy firmy z Polski Koncern Naftowy Orlen na Orlen.

Zapytaliśmy firmę energetyczną o koszty rebrandingu, w przypadku zgody na zmianę nazwy. "Ewentualna zamiana nazwy spółki z 'Polski Koncern Naftowy ORLEN SA' na 'ORLEN SA' nie pociągnie za sobą konieczności rebrandingu" - przekazało biuro prasowe PKN Orlen.

PKN Orlen ma zmienić nazwę

Jak wyjaśniono, "w identyfikacji wizualnej spółki na potrzeby marketingowe wykorzystywana jest tylko nazwa 'Orlen' i biało-czerwone logo przedstawiające głowę orła. Jeżeli dojdzie do zmiany nazwy, wymienione elementy nie zmienią się i będą nadal wykorzystywane".

Logo OrlenuMOZCO Mateusz Szymanski / Shutterstock

Jednocześnie przedstawiciele spółki zwrócili uwagę, że "do zmiany nazwy konieczna jest zmiana w statucie spółki, co wymaga zgody Walnego Zgromadzenia, które ma rozpatrzeć tę sprawę 21 czerwca br.".

Biuro prasowe PKN Orlen podało też powody planowanej zmiany nazwy spółki. "Propozycja zarządu dotycząca zmiany nazwy spółki podyktowana jest potrzebą dostosowania nazwy do charakteru działalności Orlenu, który po zakończeniu procesu budowy koncernu multienergetycznego, nie jest już firmą skoncentrowaną na produkcji i sprzedaży produktów naftowych, ale dynamicznie rozwija się w innych kierunkach związanych m.in. z energetyką, w tym energetyką odnawialną i jądrową, elektromobilnością i produkcją gazów zeroemisyjnych" - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Podobne argumenty znalazły się w uzasadnieniu zmian statutu spółki PKN Orlen, podpisanym przez członków zarządu Armena Konrada Artwicha oraz Jana Szewczaka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: PKN Orlen

Pozostałe wiadomości