Witek: rząd nie wycofuje się z programu 500+. Ale są pytania, dlaczego mają dostać wszyscy

Z kraju

tvn24Witek: rząd nie wycofuje się z programu 500+. Wypłaty od pierwszego kwartału

- Rząd absolutnie nie wycofuje się z programu 500+. Chcemy, żeby w grudniu do Sejmu trafił nasz projekt, tak by od początku pierwszego kwartału zacząć wypłacać pieniądze. Ten program jest naszym priorytetem – powiedziała w programie „Jeden na jeden” w TVN24 Elżbieta Witek, rzeczniczka rządu Beaty Szydło.

Elżbieta Witek odniosła się do słów premier Beaty Szydło, która wczoraj na konferencji prasowej stwierdziła, że kwestię programu 500+ dla najbogatszych trzeba poddać dyskusji. Rzeczniczka rządu stwierdziła, że nie jest to krok do wycofania się z projektu wsparcia rodzin zasiłkiem na każde drugie i kolejne dziecko w wysokości 500 zł.

Nie dla wszystkich?

- Pani premier nie mówiła o takiej sugestii. Przypomnę, że program 500+ ma za zadanie osiągnięcie dwóch celów. Po pierwsze ma pomóc rodzinom, które są najgorzej sytuowane i mają po kilkoro dzieci. A po drugie ma pomóc w naprawieniu demografii. Bo jesteśmy dziś w bardzo trudnej sytuacji demograficznej. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, to za kilkadziesiąt lat zabraknie nam całego pokolenia - powiedziała Elżbieta Witek. Jej zdaniem premier Beata Szydło powiedziała wczoraj, że PiS nie wycofuje się z projektu, ale zadawane są pytanie dotyczące tego, czy świadczenie powinno trafiać także do najbogatszych. Dlatego powinna odbyć się w tej sprawie dyskusja. - Są środowiska, które uważają, że osoby dobrze sytuowane nie powinny dostać tych pieniędzy. Pani premier powiedziała tylko tyle: nie wycofujemy się. Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy przekonani (żeby dawać wszystkim - red.), ale ten projekt będzie poddawany konsultacjom, bo na spotkaniach pani premier słyszy pytania: dlaczego mają dostać wszyscy? Więc pewnie te głosy w dyskusji się pojawią - stwierdziła Witek.

500 złotych na dziecko nie dla każdego?tvn24

Od stycznia

Rzeczniczka rządu zapowiedziała również, że projekt programu 500+ trafi w grudniu do Sejmu. - Chcemy, żeby jak najszybciej rozpoczęła się procedura tak, aby od pierwszego kwartału (2016 - red.) można było te pieniądze wypłacać - powiedziała Witek. - Ten program jest naszym priorytetem i absolutnie się z niego nie wycofujemy - dodała rzeczniczka rządu.

Szydło: Program "Rodzina 500+" przewiduje próg dochodowytvn24

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: