Nowy wiceminister finansów wesprze skarbówkę

Z kraju

Ministerstwo FinansówPiotr Walczak

Premier Beata Szydło powołała Piotra Walczaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcę szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Nowy wiceminister dwudziestu lat jet związany ze Służbą Celną, zajmował stanowiska kierownicze: zastępcy dyrektora oraz dyrektora w izbach celnych w Łodzi i w Kielcach - wynika z komunikatu.

Zwalczanie przestępczości

"W latach 2012-2014 pełnił służbę w Ministerstwie Finansów, w 2012 roku uczestniczył w Międzynarodowej Misji UE/UNDP EUBAM w Mołdawii i na Ukrainie, gdzie był odpowiedzialny za budowę mobilnych grup mołdawskiej Służby Celnej" - głosi komunikat MF. W bieżącym roku, dodaje resort, został zastępcą szefa Służby Celnej oraz koordynatorem ds. utworzenia Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej w Ministerstwie Finansów. Krajowa Administracja Skarbowa działa od 1 marca 2017 roku na podstawie specjalnej ustawy. Powstała w wyniku konsolidacji Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej. KAS ma być wyspecjalizowaną administracją rządową, wykonującą zadania z zakresu realizacji dochodów podatkowych, należności celnych, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych. Szefem KAS jest wiceminister finansów (w randze sekretarza stanu) Marian Banaś.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Finansów