TVN24 Biznes | Z kraju

Prezes Fabryki Broni "Łucznik" odwołany po czterech miesiącach

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Obchody Święto Wojska Polskiego
Obchody Święto Wojska PolskiegoTVN24
wideo 2/6
TVN24Obchody Święto Wojska Polskiego

Prezes Fabryki Broni "Łucznik" Piotr Szczepański został odwołany ze swojej funkcji. Kierował radomską fabryką przez cztery miesiące. Obowiązki prezesa pełni obecnie dotychczasowy członek zarządu Fabryki Broni Maciej Borecki.

Jak poinformowano na stronie internetowej radomskiej fabryki, w poniedziałek Rada Nadzorcza "Łucznika" odwołała Piotra Szczepańskiego z funkcji prezesa zarządu.

"Do czasu ogłoszenia i rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa zarządu spółki, obowiązki te pełnić będzie Maciej Borecki, dotychczasowy członek zarządu Fabryki Broni" – przekazano w komunikacie.

Piotr Szczepański nie jest już prezesem "Łucznika"

Fabryka nie podaje przyczyny odwołania Szczepańskiego, który był prezesem przez cztery miesiące. 30 kwietnia Szczepański wygrał konkurs na to stanowisko i objął obowiązki 5 maja.

Piotr Szczepański jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowe Studium Rzeczoznawstwa Majątkowego Pośrednictwa Obrotu Nieruchomościami i Zarządzania Nieruchomościami na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2010-2016 pracował na stanowisku zastępcy dyrektora pionu inwestycyjno-gospodarczego oraz dyrektora pionu prawno-administracyjnego RTBS Administrator w Radomiu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Od 2018 roku pełnił w AMW Rewita funkcje wiceprezesa, a następnie prezesa zarządu. W latach 2016-2018 zatrudniony był na stanowisku dyrektora, a następnie zastępcy dyrektora departamentu prawnego MON.

Szczepański zastąpił w Fabryce Broni odwołanego w marcu prezesa Adama Suligę. Rada nadzorcza spółki nie ujawniła także wówczas przyczyn odwołania wieloletniego prezesa "Łucznika". Zbiegło się to w czasie m.in. z publikacjami Onetu dotyczącymi wad technicznych produkowanego w radomskiej fabryce karabinka Grot oraz artykułu dotyczącego zatrudniania w radzie nadzorczej, zarządzie oraz innych stanowiskach w Fabryce Broni "Łucznik" osób związanych z PiS.

Autor:mp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości