Niespokojnie na Ukrainie, greckie kłopoty i praca w wakacje. Piątek w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

tvn24Co dziś w TVN24 Biznes i Świat?

W piątek w TVN24 Biznes i Świat wśród tematów kolejne niepokoje na wschodzie Ukrainy. Śledzimy wydarzenia u naszego wschodniego sąsiada. Przyglądamy się też Grecji, która poprosiła o odroczenie płatności kolejnej raty zadłużenia. Porozmawiamy także o pracy tymczasowej na wakacje.

W walkach w Marjince pod Donieckiem zginęło dwóch ukraińskich wojskowych, a rannych zostało 30. Jednak ofiary są po obu stronach. Wśród prorosyjskich separatystów zginęło 10 bojowników, a ponad 80 zostało rannych. Według ukraińskich służb po stronie separatystów walczyli również żołnierze z rosyjskich jednostek GRU. W na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy najnowsze doniesienia z Ukrainy, a z ekspertami będziemy rozmawiać na temat tego, czy na wschodzie tego kraju na nowo wybuchnie krwawy konflikt zbrojny.

Co z Grecją?

Dziś Grecja powinna spłacić kolejną wartą 300 mln euro transzę zadłużenia wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jednak Grecy zamiast myśleć o dzisiejszej racie chcą połączenia wszystkich czerwcowych należności i przełożenia spłaty na koniec czerwca. W TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami będziemy zastanawiać się, czy Grecy zapłacą dzisiejszą ratę, a także czy Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Komisja Europejska i Europejski Bank Centralny zgodzą się na połączenie wszystkich czerwcowych należności i jedną spłatę pod koniec tego miesiąca.

Praca na wakacje

W TVN24 Biznes i Świat będziemy również rozmawiać o tymczasowej pracy na wakacje. Czy warto szukać pracy tylko na wakacje? Czy to dobry sposób na budowanie swojej kariery? W jakich branżach poszukiwani są pracownicy i czego mogą oczekiwać? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w rozmowach z naszymi gośćmi.

Drodzy mówcy

Byli politycy, którzy zakończyli publiczną funkcję coraz częściej zarabiają jako mówcy. Wielu z nich za jedno, czasem krótkie wystąpienie otrzymuje setki tysięcy dolarów. W TVN24 Biznes i Świat na ten temat będziemy rozmawiać z dr Januszem Siborą, badaczem protokołu dyplomatycznego oraz Ewą Opolską, trenerem w EY Academy of Business.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl, TVN24 BiS