Kto prezesem PGNiG? Konkurs bez rozstrzygnięcia

Z kraju

Prezes PGNiG o nieprzedłużeniu kontraktu jamalskiegotvn24
wideo 2/5

Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa poinformowała w środę o zakończeniu bez rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i czterech wiceprezesów zarządu spółki. Nie podała, z jakiego powodu.

Trzyletnia kadencja obecnego zarządu kończy się 31 grudnia 2019 roku. Jak podała Rada Nadzorcza PGNiG, na podstawie przepisów statutu spółki oraz ogłoszenia o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego podjęła w środę uchwałę o jego zakończeniu bez rozstrzygnięcia.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony nowy konkurs.

Obecnie funkcję prezesa PGNiG pełni Piotr Woźniak, który został powołany na to stanowisko w 2016 roku.

Według informacji RMF FM, Woźniak straci jednak stanowisko. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy stacji jego następcą ma zostać były minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Niedawno z funkcji dyrektora do spraw marketingu w spółce PGNiG zrezygnował były rzecznik rządu Rafał Bochenek.

O spółce

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 roku. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.

W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego. 71,88 procent akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 procent do innych akcjonariuszy. Kapitalizacja przekracza 27 miliardów złotych.

Autor: mb / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PGNiG