Podszywają się pod sprzedawców prądu i gazu. Polski gigant ostrzega

Z kraju

Ekspertka o oszustwach internetowychTVN24 BiS
wideo 2/3

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli firmy. Jak wskazano w komunikacie, wymuszają oni na na klientach podpisanie rzekomo nowych bądź aktualizacje dotychczasowych umów na dostawę gazu i energii elektrycznej, wskazując przy tym na rzekome znaczące podwyżki cen energii elektrycznej i gazu w przyszłości.

Przedstawiciele PGNiG wskazali, że w ostatnich dniach otrzymali kolejne "sygnały o przejawach nieuczciwych praktyk stosowanych przez konkurencję".

"Osoby podszywające się pod pracowników PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. odwiedzają naszych Klientów w domach, podając się za naszych przedstawicieli i wymuszają na klientach podpisanie rzekomo nowych bądź aktualizacje umów na dostawę gazu i energii elektrycznej, wskazując przy tym na rzekome znaczące podwyżki cen energii elektrycznej i gazu w przyszłości" - czytamy w komunikacie.

Tymczasem, jak podkreślono, pracownicy PGNiG Obrót Detaliczny nie odwiedzają klientów w ich domach w celu zawarcia umów sprzedaży.

Przedstawiciele spółki przestrzegają także przed pochopnym podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów bez uprzedniej weryfikacji ich treści oraz bez sprawdzenia osoby, która owe dokumenty przedstawia.

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, które pojawiło się w ostatnich tygodniach.

Polska Grupa Energetyczna na początku czerwca ostrzegała bowiem przed fałszywymi e-mailami, w których klienci są wzywani do spłaty zaległych należności.

"Nadawca, podpisujący się jako Michał Sajewicz, informuje o rzekomo błędnym wyliczeniu wcześniejszej faktury i wzywa do uregulowania wskazanej różnicy" - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

W połowie maja o pojawieniu się nieuczciwych handlowców, podszywających się pod markę PGE, informował także rzecznik prasowy PGE Obrót.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock