Poszukiwany prezes państwowej spółki. Podano wymagania

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Morawiecki o planowanych przejęciach Lotosu i PGNiG przez Orlen
Morawiecki o planowanych przejęciach Lotosu i PGNiG przez OrlenTVN24
wideo 2/5
TVN24Morawiecki o planowanych przejęciach Lotosu i PGNiG przez Orlen

Trwa konkurs na stanowisko prezesa spółki PGNiG. Jak podaje Ministerstwo Aktywów Państwowych, termin przyjmowania zgłoszeń mija 9 listopada.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Rada nadzorcza PGNiG (...) ogłasza postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu PGNiG SA na okres wspólnej kadencji Zarządu Spółki trwającej od dnia 10 stycznia 2020 r. do dnia 10 stycznia 2023 roku" - napisano w ogłoszeniu na stronie resortu aktywów państwowych.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 9 listopada 2020 roku o godz. 12. Decyduje data i godzina doręczenia przesyłki, a otwarcie zgłoszeń nastąpi tego dnia o godz. 12.15. "Rozmowy kwalifikacyjne bezpośrednio z Radą Nadzorczą zostaną przeprowadzone w dniach 10 listopada 2020 r. - 12 listopada 2020 r. w siedzibie spółki bądź w innym wskazanym miejscu" - napisano.

Do podstawowych zagadnień będących przedmiotem rozmów kwalifikacyjnych zaliczono: wiedzę w zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym ona działa; znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników; znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych; doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce.

Wymagania

Zgodnie z wymogami wskazanymi w ogłoszeniu kandydat, ma posiadać m.in. wyższe wykształcenie; co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru itp.; co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Dodatkowym atutem będzie m.in. znajomość funkcjonowania europejskiego rynku, w tym rynku energii, czy znajomość języka angielskiego.

Jak informowało pod koniec października PGNiG, rada nadzorcza spółki powołała na pełniącego obowiązki prezesa, wiceprezesa PGNiG Jarosława Wróbla. Ma on pełnić obowiązki do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Poprzedni prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 22 października. Kwieciński był prezesem od 10 stycznia 2020 r. Jak podała spółka, przyczyną rezygnacji były "sprawy osobiste".

PGNiG

PGNiG jest największym w kraju importerem i dostawcą gazu ziemnego. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także, poprzez kluczowe spółki, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej - podano na e-stronie firmy.

Dodano, że Grupa Kapitałowa PGNiG odpowiada za utrzymanie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Zapewnia dywersyfikację dostaw poprzez wydobycie złóż krajowych oraz import ze źródeł zewnętrznych.

PGNiG ma oddziały i przedstawicielstwa w Rosji, Belgii, Pakistanie, na Białorusi i Ukrainie. Jest również jedynym właścicielem spółki PGNiG Upstream Norway AS, która prowadzi działalność w zakresie poszukiwania i eksploatacji złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i Morzu Norweskim, spółki PGNiG Upstream North Africa, poszukującej złóż węglowodorów w basenie Murzuq na terenie Libii oraz PGNiG Supply & Trading GmbH w Monachium, zajmującej się handlem gazem.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości