Pendolino wjeżdża na nowe trasy. Szybciej pojedziemy do Kołobrzegu i Jeleniej Góry

Z kraju

tvn24Pierwszy pociąg Pendolino wyruszył w trasę

29 kwietnia składy Pendolino pojawią się w Jeleniej Górze i Kołobrzegu. Ceny biletów będą zaczynać się od 79 i 100 zł - informuje PKP Intercity.

Nowoczesne i komfortowe składy kursować będą popołudniami z Warszawy, przez Wrocław i Wałbrzych, do Jeleniej Góry. Pociąg do Kołobrzegu wyjeżdżać będzie z Krakowa w godzinach popołudniowych. Po drodze do Kołobrzegu zatrzyma się m.in. w Warszawie, Trójmieście, Lęborku, Słupsku i Koszalinie.

Znacznie szybciej

Wprowadzenie na nowe trasy pociągów Pendolino znacznie poprawi nie tylko komfort podróży, ale zapewni bezkonkurencyjne czasy przejazdu. Podróż ze stolicy do Jeleniej Góry zajmie 5h 33min, czyli o blisko 3h 30min krócej niż obecnie.

Natomiast z Krakowa i Warszawy do Kołobrzegu, pociąg pojedzie odpowiednio 8h 27min (dziś ponad 11h) i 5h 53min (dziś blisko 8h).

Trasa pociągu Pendolino do Jeleniej GóryPKP Intercity

Planując podróż z wyprzedzeniem pasażerowie będą mogli skorzystać z oferty Super Promo lub Wcześniej-Taniej.

Trasa pociągu Pendolino do KołobrzeguPKP Intercity

Ceny biletów za podróż z Warszawy do Kołobrzegu oraz Warszawy do Jeleniej Góry będą rozpoczynać się od 79 zł. Na trasie z Krakowa do Kołobrzegu ceny biletów kupionych z wyprzedzeniem kształtować się będą od 100 zł. Od cen odliczane będą także ulgi, m.in. studenckie, uczniowskie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP