Koniec trwającej od stu lat produkcji. To ostatni taki zakład nad Wisłą

Autor:
ToL/dap
Źródło:
PAP
Gospodarka. Rzecznik MŚP o wadach nowego pakietu dla przedsiębiorców
Gospodarka. Rzecznik MŚP o wadach nowego pakietu dla przedsiębiorcówTVN24
wideo 2/4
TVN24Gospodarka. Rzecznik MŚP o wadach nowego pakietu dla przedsiębiorców

Ostatni przemysłowy producent zapałek w kraju, PCC Consumer Products Czechowice, zostanie zlikwidowany. Spółka poinformowała, że w czwartek zadecydowali o tym akcjonariusze podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

"Decyzję podjęto w związku z trudną sytuacją ekonomiczną zakładu spowodowaną malejącym popytem na zapałki oraz trudnościami związanymi z epidemią COVID-19. Proces likwidacji potrwa kilka miesięcy, a w jego trakcie zostaną spełnione wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów likwidowanego zakładu" – podano w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Ostatni taki zakład

Kiedy decyzja wejdzie w życie, przestanie istnieć ostatni przemysłowy producent zapałek w Polsce. Wcześniej zostały zamknięte fabryki w Gdańsku, Sianowie, Bystrzycy i Częstochowie. Czechowicka fabryka zapałek zaczęła produkcję 100 lat temu. Była jednym z największych w Europie producentów. Eksportowała także poza Stary Kontynent. W latach 2000. jej zdolności produkcyjne sięgały 650 mln szt. pudełek zapałek standardowych oraz ok. 30 mln szt. pudełek reklamowych i galanterii zapałczanej. Latem 2011 r. warszawska spółka PCC Consumer Products odkupiła 85 proc. akcji fabryki od Skarbu Państwa.

Autor:ToL/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości