TVN24 Biznes | Z kraju

Partie spalacza tłuszczu wycofywane z obrotu. GIS ostrzega: wykryto tlenek etylenu

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Partie suplementów diety wycofane z obrotu
GIS/SFDPartie suplementów diety wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) przekazał w komunikacie, że firma SFD zdecydowała o wycofywaniu niektórych partii suplementów diety. Jako przyczynę podano wykrycie śladowych ilości tlenku etylenu.

Ostrzeżenie GIS

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę SFD S.A., ul. Głogowska 41, Opole, wycofaniu wskazanych poniżej partii suplementów diety ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu" - napisano w komunikacie.

Dodano, że "tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji".

Sanepid wyjaśnił, że firma SFD "podjęła działania mające na celu wycofanie z obrotu wskazanych partii produktów, wytworzonych z użyciem zanieczyszczonego składnika".

Szczegóły dotyczące produktów

Nazwa produktu: Redox Hardcore

Data minimalnej trwałości: 11.2022, Numer partii: 190220

Data minimalnej trwałości: 04.2023, Numer partii: 041221

Partie suplementu Redox Hardcore wycofane z obrotuGIS

Partie suplementów diety wycofywane

"Na podstawie rutynowych badań przeprowadzonych w niezależnym laboratorium, pragniemy poinformować, że w niektórych partiach produktu Redox Hardcore wykryto śladowe ilości tlenku etylenu" - napisała firma SFD w komunikacie na swojej stronie.

GIS poinformował, że producent rozpoczął "proces wycofywania wyżej wskazanych partii suplementu diety, a "firma poinformowała o wycofaniu produktu poprzez stronę internetową".

W komunikacie sanepidu dodano, że "organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez producenta".

"Nie należy spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie" - podkreślił GIS.

Autor:kris/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości