Bakteria w hamburgerach. Kolejne partie produktów wycofane z obrotu

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Ostrzeżenie dotyczące żywności
Ostrzeżenie dotyczące żywności
GIS
GISOstrzeżenie dotyczące żywności

Główny Inspektorat Sanitarny Ostrzeżenie poinformował o wycofaniu z obrotu produktów gotowych do spożycia. Chodzi o niektóre partie produktów: "Hamburger z sosem czosnkowym", "Hamburger z sosem amerykańskim" oraz "Sandwiche swojskie".

W środę Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu niektórych partii produktu "Hamburger drobiowy" firmy Konspol ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

"W wyniku postępowania wyjaśniającego przeprowadzonego przez organy urzędowej kontroli żywności ustalono, że jednym z odbiorców produktu (...) był podmiot Catering Service Sp. z o.o." - poinformował GIS w piątkowym komunikacie.

Jak wskazano, "odbiorca ten wykorzystał kwestionowany produkt do produkcji produktów 'Hamburger z sosem czosnkowym' 'Hamburger z sosem amerykańskim' oraz 'Sandwiche swojskie'. W związku z powyższym wskazane poniżej partie tych produktów podlegają wycofaniu ze względu na ryzyko związane z zanieczyszczonym surowcem". 

Inspektorat ostrzega, że spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. "Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" - podkreślił GIS.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

GIS ostrzega

Decyzja o wycofaniu dotyczy:

- "Hamburger z sosem czosnkowym", wszystkie partie z terminami przydatności do spożycia od 10 do 16 lipca 2020 włącznie,

- "Hamburger z sosem amerykańskim", wszystkie partie z terminami przydatności do spożycia od 10 do 16 lipca 2020 włącznie,

- "Sandwiche swojskie", wszystkie partie z terminami przydatności do spożycia od 10 do 16 lipca 2020 włącznie.

Producentem jest spółka Catering Service.

ZOBACZ ZDJĘCIA PRODUKTU

GIS poinformował, że "firma Catering Service Sp. z o.o. niezwłocznie po otrzymaniu informacji od przedstawiciela firmy Konspol Holding Sp. z o.o. o wykrytym zagrożeniu w produkcie pn. Hamburger drobiowy, numer partii: 294/VI, rozpoczęła procedurę informowania swoich odbiorców i wycofywania produktów wyprodukowanych z użyciem ww. surowca".

Jak dodano, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanych partii.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości