TVN24 Biznes | Z kraju

Mielona papryka z dodatkiem salmonelli. Sanepid wycofuje produkt

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Herbata na zdrowie. Zmniejsza ryzyko jaskry
Herbata na zdrowie. Zmniejsza ryzyko jaskry TVN24BiS /
wideo 2/5
TVN24BiS /Herbata na zdrowie. Zmniejsza ryzyko jaskry

Z obrotu została wycofana jedna partia produktu "Papryka słodka mielona" - poinformował w ramach ostrzeżenia publicznego Główny Inspektorat Sanitarny. Decyzja podjęto ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Wycofaniu podlega produkt pn. Papryka słodka mielona, 20 g szczególnie bez obróbki cieplnej, pochodząca z Hiszpanii, o numerze partii: 10 2021/1143.

Producentem jest CARUM Sp. J. ul. Ogrodowa 42, 42-231 Cykarzew Północny.

Salmonella w produkcie

Sanepid przekazał w środę, 12 sierpnia, że w wyniku przeprowadzonej kontroli urzędowej w zakładzie produkcyjnym CARUM Sp. J. i pobrania próbek do badań laboratoryjnych stwierdzono obecność Salmonella z grupy BO w dwóch z pięciu badanych próbek papryki słodkiej mielonej w opakowaniach 20 g oraz w jednej z pięciu badanych próbek papryki słodkiej w opakowaniach 25 kg, z której wyprodukowano ww. paprykę słodką mieloną.

Papryka słodka dodawana jest do produktów spożywczych spożywanych bez obróbki termicznej. Pałeczki Salmonella mogą przeżyć nawet po długotrwałym przechowywaniu suchego produktu, a po spożyciu przez człowieka zanieczyszczonej żywności wywołać zatrucie pokarmowe.

Wycofana papryka mielonaGIS

"W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" - zaleca GIS.

Poinformowano, że Firma CARUM zabezpieczyła pozostałą w magazynie ilość produktu konfekcjonowanego w opakowaniach po 20 g oraz w opakowaniach zbiorczych dostawcy. Ponadto firma CARUM wszczęła procedurę wycofywania produktu z obrotu handlowego.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości