Uwaga na takie SMS-y. "Celem przestępców jest kradzież waszych pieniędzy"

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/4
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Pocztę Polską. Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości SMS z informacją o rzekomej opłacie celnej za paczkę.

CERT Polska w najnowszym wpisie na Twitterze ostrzega przed wiadomościami SMS od oszustów.

"W wiadomości znajduje się link do fałszywego panelu płatności wykorzystującego wizerunek Poczty Polskiej. Celem przestępców jest przechwycenie danych karty płatniczej oraz kradzież waszych pieniędzy" - czytamy we wpisie.

CERT Polska został powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie. Zespół działa w strukturach Państwowego Instytutu Badawczego - Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

Inne oszustwa

W czerwcu zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzegał przed oszustami podszywającymi się pod firmę InPost. Cyberprzestępcy wysyłali wiadomości SMS z informacją o rzekomej konieczności uregulowania należności.

W kwietniu Poczta Polska przestrzegała klientów przed nową metodę wyłudzania pieniędzy, która polega na wysyłaniu przedmiotów o znikomej wartości w przesyłce za pobraniem na dużą kwotę. Jak dodano w komunikacie, nowe oszustwo wiąże się z rozwojem e-handlu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości