Oszuści namawiają na szkolenia. Ministerstwo ostrzega

TVN24 Biznes

Przedsiębiorco, uważaj na takie pismo. Oszuści w ofensywieTVN24 BiS
wideo 2/5

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli resortu. Jak wskazano, próbują oni wyłudzić pieniądze, wzywając pracowników ośrodków pomocy społecznej do udziału w płatnych szkoleniach.

Jak czytamy w piątkowym komunikacie ministerstwa, w ostatnim czasie do niektórych ośrodków pomocy społecznej zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników nadzorujących te jednostki i powołujące się przy tym na inspektorów MRPiPS.

Mechanizm działania

Inspektorzy mieli rzekomo stwierdzić brak wymaganych szkoleń na przykład z zakresu "Teorie procedur i bezpieczeństwa" u pracowników ośrodków.

Osoby dzwoniące do ośrodków pomocy społecznej ostrzegają przed konsekwencjami służbowymi za nieukończenie szkolenia. Twierdzą przy tym, że termin szkoleń z dofinansowaniem minął i teraz za udział w obligatoryjnym szkoleniu w nowym terminie należy zapłacić więcej. Jak wskazuje ministerstwo, wszystkie te informacje są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Sprawy takie należy niezwłocznie zgłaszać na policję - dodano.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock