TVN24 Biznes | Z kraju

Fikcyjna promocja i duża nagroda. Oszuści podszywają się pod największy bank w Polsce

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymiTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSEksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed fałszywą stroną, podszywającą się pod PKO Bank Polski. Celem oszustów jest kradzież haseł do bankowości elektronicznej.

"Ostrzegamy przed fałszywą stroną podszywającą się pod @PKOBP, która oferuje 900 zł nagrody w ramach fikcyjnej promocji. Celem oszustów jest kradzież naszych haseł do bankowości elektronicznej" – podało CSIRT KNF na Twitterze. "Nie dajcie się oszukać!" – dodano.

Niebezpieczny adres

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego w KNF podał, że niebezpieczny adres to hxxp://pkopl[.]com.

Do wpisu dołączono także grafikę przedstawiającą stronę przygotowaną przez oszustów. Okazuje się, że nie tylko domena, ale i wygląd strony łudząco przypomina ten oryginalny.

Ofensywa oszustów

W ostatnich tygodniach obserwujemy wzmożoną aktywność cyberprzestępców. Wcześniej informowaliśmy o oszustach podszywających się pod Bank Pocztowy. Z kolei resort finansów ostrzegał przed e-mailami od oszustów, którzy podszywają się pod ministerstwo lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku.

Większą aktywność cyberprzestępców potwierdzają także dane. Rzecznik Finansowy przekazał, że w minionym roku otrzymał niemal dwa razy więcej niż w 2019 roku wniosków o interwencję w sporach dotyczących nieautoryzowanej transakcji bankowej.

Autor:ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości