Ostatni dreamliner dotarł do Warszawy. Będzie latać na wschód

TVN24 Biznes

Boeing 737-800 Next GenerationBoeing
wideo 2/5

Tuż po godzinie 9 na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował ósmy boeing 787-8 w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. To ostatni z zamówionych dreamlinerów. Maszyna przyleciała prosto z fabryki w Everett koło Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Rejs do Warszawy trwał ponad 9 godzin. Nowy samolot został przywitany na lotnisku przez salut wodny. - Nowa maszyna umożliwi nam zwiększenie częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio. Będzie też od sierpnia na stałe wykonywała rejsy z Warszawy do Newark, a w niedalekiej przyszłości umożliwi uruchomienie kolejnych nowych połączeń - powiedział w piątek prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania samolotu.

Większe dreamlinery

W przyszłym roku LOT rozpocznie odbiór większych dreamlinerów - B787-9. Pierwszy z nich ma trafić w kwietniu. W sumie LOT zamówił cztery maszyny tego typu. W tym miesiącu zakończyły się dostawy czterech Boeingów 737-800 NG, a w listopadzie jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie LOT odbierze samolot wąskokadłubowy najnowszej generacji prosto z fabryki Boeinga - 737 MAX 8. Kolejny ma trafić do przewoźnika w grudniu br. W sumie do 2020 r. spółka ma mieć sześć tego typu maszyn. Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

d2dc1ca7-57ef-4fc1-b80d-36a68e2c7c6c.jpg

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter - @ChopinAirport