Podbój Marsa i atom na Krymie. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatNASA rozpoczyna podbój Marsa. Czy Orion wystartuje?

W piątek w TVN24 Biznes i Świat będziemy obserwować kolejną próbę startu bezzałogowego statku kosmicznego Orion. Porozmawiamy o planach Moskwy wobec Krymu i prezentach mikołajkowych "last minute".

Orion miał wystartować wczoraj, ale ze względu na kłopoty ze zbiornikiem paliwa i silnym wiatrem próbę przeniesiono na piątek na godz. 13.05. Zatem dziś znów będziemy obserwować wydarzenia na Przylądku Canaveral.

Podczas trwającego ogółem 4 godz. i 24 min. lotu naukowcy planują sprawdzić działanie szeregu instrumentów pokładowych. Statek, dwukrotnie okrążając Ziemię, pokona w sumie dystans 96,6 tys. km.

Człowiek na Marsie?

Start Oriona ma rozpocząć przygotowania do jednej z najważniejszych misji, które podejmuje się w ostatnich latach NASA. Jeśli faza testowa się powiedzie, to po 20.30 czterech astronautów będzie mogło stanąć na Marsie.

Podczas lotu naukowcy planują sprawdzić działanie szeregu instrumentów pokładowych. Statek, dwukrotnie okrążając Ziemię, pokona w sumie dystans 96 600 kilometrów.

W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, czy spełnią się marzenia o podróży człowieka na Czerwoną Planetę i czy warto wydawać na ten cel ogromne ilości pieniędzy.

Atom na Krymie?

Na naszej antenie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy Rosja chce zmienić Krym w atomowy przyczółek. Ukraina twierdzi, że Moskwa wprowadziła na okupowany półwysep Iskandery, które są zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

Podpowiemy też, co kupić bliskim na Mikołajki.

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat