Ekspresówką przez Wielkopolskę. Podpisano umowy na projekt S11

Z kraju

Wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie. Policja wyjaśniaTVN Turbo
wideo 2/5

Ruszają przygotowania do budowy 145 kilometrów drogi ekspresowej S11 w województwie wielkopolskim. W środę podpisano umowy na opracowania projektowe dla odcinków Ujście - Oborniki oraz Kórnik - Ostrów Wielkopolski.

Jak czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wartość podpisanych umów wynosi blisko 19 mln zł. Wybrani wykonawcy będą mieli 50 miesięcy na przygotowanie dokumentacji.

GDDKiA poinformowała w środę, że niebawem zostaną zawarte umowy na kolejne odcinki. Łączna długość projektowanej drogi ekspresowej S11 w regionie to prawie 370 km.

Mapa stanu budowy dróg w województwie wielkopolskimGDDKiA

Wykonawcą dokumentacji dla odcinka Ujście - Oborniki o długości 49 km jest spółka Trakt. Wartość umowy sięga 7 mln zł. Z kolei dokumentację na odcinek S11 Kórnik - Ostrów Wielkopolski liczący 96 km przygotuje spółka JPL Project. Wartość umowy to ponad 11,6 mln zł.

Ponadto w środę zawarto aneks na opracowanie materiałów niezbędnych do złożenia wniosku o Decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla odcinka S11 Piła - Ujście o długości 23 km. Biuro Projektowe Transprojekt Gdański będzie miało 15 miesięcy na realizację zadania.

Kolejne odcinki

Dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA Marek Napierała powiedział w środę na konferencji prasowej, że niebawem zostaną podpisane umowy na opracowania projektowe kolejnych odcinków S11: Szczecinek - Piła o długości 73 km, Oborniki - Poznań wraz z obwodnicą Obornik o długości 23 km, oraz Ostrów - Kępno o długości 31 km. Napierała podał też, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na opracowania projektowe dla 31-kilometrowego odcinka S10 Piła - Wyrzysk.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, GDDKiA