Ostatnia szansa na złożenie wniosków do dwóch programów dla osób niepełnosprawnych

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Iwona Hartwich o świadczeniu dla niepełnosprawnych
Iwona Hartwich o świadczeniu dla niepełnosprawnychtvn24
wideo 2/5
tvn24Iwona Hartwich o świadczeniu dla niepełnosprawnych

Termin zgłaszania wniosków do programów "Opieka wytchnieniowa" i "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" mija w piątek 8 stycznia. O ważnej dacie przypomniało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W piątek 8 stycznia mija termin zgłaszania wniosków do programów "Opieka wytchnieniowa" i "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Termin składania wniosków przedłużony został z 31 grudnia 2020 r. do 8 stycznia 2021 r.

Dwa programy

W tym terminie wnioski w ramach "Opieki wytchnieniowej" i "Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej" gmina lub powiat składa do właściwego wojewody, który sporządza i przekazuje wniosek o pieniądze z programów wraz z listą rekomendowanych wniosków ministrowi rodziny i polityki społecznej w terminie do 29 stycznia 2021 r.

Ostateczna weryfikacja i zatwierdzenie wniosków odbędzie się do 12 lutego.

Celem programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" jest rozpowszechnienie usług asystenta, a w efekcie zwiększenie szans osób niepełnoprawnych na prowadzenie bardziej samodzielnego i aktywnego życia.

Natomiast program "Opieka wytchnieniowa" powstał po to, by odciążyć członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami przez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

Przyszłoroczny budżet programu "Opieka wytchnieniowa" wynosi 50 mln zł z Funduszu Solidarnościowego. Budżet programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" edycja 2021 wynosi 80 mln zł z Funduszu Solidarnościowego.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości