TVN24 Biznes | Z kraju

Te branże cierpią najbardziej. Dziś konsultacje z rządem

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Nowe obostrzenia w strefie czerwonej
Nowe obostrzenia w strefie czerwonejTVN24
wideo 2/4
TVN24Nowe obostrzenia w strefie czerwonej

Szef Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister tego resortu Olga Semeniuk wezmą udział w konsultacjach z najbardziej dotkniętymi przez najnowsze obostrzenia sektorami. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele nie tylko branży fitness i weselnej, ale również handlowej - wynika z komunikatu MRPiT.

Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia związane z epidemią COVID-19. W związku z tym zawieszona została działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Zapowiedziane spotkanie

W piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin przekazał, że liczy na spotkanie z przedstawicielami branży fitness w ten poniedziałek. - Sytuacji, w jakiej się ona znalazła w związku z pandemią, poświęciliśmy sporo uwagi podczas piątkowego kryzysowego sztabu gospodarczego - dodał.

Z informacjami przekazanych przez resort rozwoju, pracy i technologii wynika, że w poniedziałek o godz. 12.30 dojdzie do spotkania strony rządowej z przedstawicielami branży weselnej, o godz. 13.45 - z przedstawicielami branży fitness, a o godz. 18 - z przedstawicielami branży handlowej. "Do poniedziałkowych konsultacji @Jaroslaw_Gowin i @OlgaEwaSemeniuk dołącza kolejna branża - handlowa. #wytycznedlabranż" - napisał resort na Twitterze.

Przeciwko zamknięciu klubów fitness i siłowni w sobotę na placu Zamkowym protestowało kilkaset właścicieli i pracowników takich placówek. - Zamknięcie oznacza dla większości z nas definitywny koniec - podkreślała w swoim oświadczeniu Polska Federacja Fitness.

Również Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego krytycznie ocenił zapowiedź zamknięcia lub ograniczenia funkcjonowania kolejnych branż. Rzecznik MŚP postuluje, "aby jakiekolwiek uniemożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej wiązało się z koniecznością wypłacenia odszkodowań poszkodowanym przedsiębiorcom".

Nowe ograniczenia w strefie żółtejKPRM
Nowe ograniczenia w strefie czerwonejKPRM

Wyjątki

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października zakaz prowadzenia działalności nie dotyczy basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, które działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów. Zakaz nie obejmuje także placówek, które są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a także dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPRM

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości