Niebo warte miliardy i gospodarcze odrodzenie rządu. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatWielkie lotnicze show we Francji

Na paryskim lotnisku Le Bourget rozpoczął się w poniedziałek 51. międzynarodowy salon lotniczy. Prym wiodą tam Airbus i Boeing, ale wśród wystawców znaleźli się i mniejsi producenci m.in. z Polski. Dziś w TVN24 BiŚ będziemy komentowali zmiany w rządzie Ewy Kopacz: sprawdzimy, czy nowe twarze, które poznaliśmy wczoraj, odbudują zaufanie do tego gabinetu.

Koncern Airbus poinformował na rozpoczęcie salonu w Le Bourget, że linie lotnicze Saudi Arabian zamówiły 20 maszyn typu Airbus A330-300 (jest to pierwszy kontrakt na ten model) oraz 30 samolotów wąskokadłubowych A320ceo. Zamówienie opiewa na około 8 mld dolarów.

Rywal Airbusa, Boeing pochwalił się w poniedziałek listem intencyjnym, jaki podpisał z indonezyjskimi państwowymi liniami lotniczymi Garuda Indonesia; przewiduje on sprzedaż 30 Boeingów 373MAX i 30 Boeingów 787-9 za około 10,9 mld dolarów. Transakcja nie została jeszcze potwierdzona.

Więcej na temat tego wydarzenia w relacjach naszego specjalnego wysłannika Macieja Sokołowskiego.

Rząd zmiany

Wczoraj premier Ewa Kopacz przedstawiła nowych członków rządu. Ministerstwem Skarbu Państwa pokieruje Andrzej Czerwiński, sportu Adam Korol, a zdrowia prof. Marian Zembala. Do resortów dołączyli również nowi wiceministrowie. A na stanowisko koordynatora ds. służb specjalnych otrzymał poseł Marek Biernacki.

O komentarz do zmian w rządzie zapytamy naszych gości.

Lato, lato...

Wakacje praktycznie już za pasem: przed wyjazdem na upragniony wypoczynek warto pamiętać o kilku sprawach. O czym dokładnie? Przypomnimy państwu w naszym specjalnym wakacyjnym poradniku.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl