Prekariusze i łupki. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

Młodzi często narzekają na brak perspektyw życiowych w Polsce

Oczekiwania prekariuszy, kobiety w polityce, Amerykanie rezygnujący z polskich łupków oraz brawurowa ucieczka z więzienia - to główne tematy, które poruszymy we wtorek w TVN24 Biznes i Świat.

Oczekiwania a rzeczywistość

Na antenie TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się prekariuszom, którzy w ostatnich wyborach pokazali rządzącym czerwoną kartkę. O ich przyszłości, a także oczekiwaniach w zderzeniu z rzeczywistością porozmawiamy wraz z ekspertami.

Gośćmi "Otwarcia dnia" o godz. 10:30 będą Rafał Hirsch z tvn24bis.pl oraz Michał Polakowski, ekspert Fundacji ICRA

Kobiety w wielkiej polityce

Dzisiaj na antenie TVN24 Biznes i Świat powiemy o kobietach w polityce, a także roli ich mężów. To wszystko po szczycie G7, gdzie żonami liderów opiekował się jedyny w tym gronie mąż kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

O godz. 10:55 gościem "Otwarcia dnia" będzie Karolina Wigura z "Kultury Liberalnej"

Młodzi na rynku pracy

Dzisiaj na antenie zajmiemy się także pracą dla młodych. Przyjrzymy się rynkowi pracy, zastanowimy się gdzie młodzi mogą szukać miejsca pracy. Ponadto, powiemy o zarobkach, a także przedstawimy profil młodych już zatrudnionych.

Gościem TVN24 Biznes i Świat o godz. 13:40 będą Marek Strojkowski z ManpowerGroup

Gaz z łupków nie dla nas?

Ostatnia amerykańska firma zrezygnowała z koncesji w Polsce. W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się zatem, czy nasze łupkowe eldorado było tylko marzeniem.

O godz. 14:15 naszym gościem będzie Wojciech Jakóbik z biznesalert.pl

Filmowa ucieczka

Ponadto, na antenie TVN24 Biznes i Świat powiemy o brawurowej akcji dwóch więźniów z jednego z najlepiej strzeżonych więzień w USA w miasteczku Dannemora w stanie Nowy Jork. Czy będzie to ucieczka, o której powstanie film?

Gościem "Otwarcia dnia" o godz. 11:30 będzie Paweł Moczydłowski, były szef służby więziennej

Koniec marzeń o łupkach. Gazowe eldorado nie dla Polski?TVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl