Obwodnica udostępniona cztery miesiące przed czasem. Pierwsze auta na drodze

Z kraju

Obwodnica Bolkowa oddana do ruchuTwitter - @GDDKiA_Wroclaw
wideo 2/4

W sobotę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do ruchu obwodnicę Bolkowa w województwie dolnośląskim. Inwestycja kosztowała blisko 95 milionów złotych.

Drogowcy poinformowali, że "cztery miesiące przed terminem kontraktowym zakończyły się prace przy budowie obwodnicy Bolkowa". Umowa podpisana w grudniu 2016 roku przewidywała bowiem zakończenie prac w kwietniu 2020 roku.

GDDKiA wskazała, że obwodnica pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Bolkowa, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w miejscowości i komfort życia mieszkańców. "Nowa inwestycja skróci czas podróży kierowców, usprawni ruch turystyczny w rejonie i pozwoli dotrzeć do pięknych zakątków Karkonoszy" - dodano w komunikacie.

Na sobotniej uroczystości otwarcia nowej drogi byli obecni marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Obwodnica Bolkowa

W ramach zadania powstała obwodnica miasta Bolkowa w ciągu dróg krajowych numer 3 i 5 o długości około 7,8 kilometra.

Wykonano również przebudowę i rozbudowę odcinka drogi krajowej numer 5 o długości około 2,1 kilometra, która umożliwia połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą krajową numer 3.

Wykonawca zbudował także między innymi dwa wiadukty drogowe nad drogą oraz jeden węzeł drogowy.

Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość dofinansowania wyniosła blisko 67 milionów złotych.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl