Nowy tydzień. Stopy procentowe i dane z przemysłu

Nowy tydzień i nowe dane z gospodarki

W nowym tygodniu o terminach powinni pamiętać przedsiębiorcy. Czekamy też na ważne dane z gospodarki i decyzję RPP ws. stóp procentowych.

Poniedziałek

To termin złożenia pierwszych deklaracji podatkowych za miniony rok - m. in. PIT-28 i PIT-11. Narodowy Bank Polski poinformuje o sytuacji na rynku kredytowym w I kwartale tego roku. Tego dnia spodziewana jest też seria publikacji PMI dla przemysłu: Korei Południowej, Japonii, Chin, Tajwanu, Wietnamu, Indonezji, Indii, Rosji, Polski, Turcji, Hiszpanii, Czech, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Grecji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kanady, USA.

Wtorek

Czekamy na report NBP o stabilności systemu finansowego w styczniu. Tego dnia rozpoczyna się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Z kolei Eurostat poinformuje o cenach produkcji przemysłowej (z podziałem na rynki) w grudniu.

Środa

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, która umożliwia przeprowadzenie rządowego planu naprawy Kompanii Węglowej. Prezydent podpisał nowe prawo 26 stycznia. Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Podczas styczniowego posiedzenia RPP pozostawiła stopy na dotychczasowym poziomie. Analitycy spodziewają się jakiego ruchu ze strony Rady właśnie w lutym lub w marcu. W styczniu RPP poinformowała, że nie wykluczyła dalszego dostosowania polityki pieniężnej. Eurostat zaprezentuje dane o sprzedaży detalicznej w grudniu. Seria publikacji PMI w usługach: Japonii, Chi, Indii, Rosji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Brazylii.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości