TVN24 Biznes | Z kraju

Kiedy prezentacja Nowego Ładu? "Wszystko jest przygotowane"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Waldemar Buda o różnicach między Nowym Ładem a KPOTVN24
wideo 2/7
TVN24Waldemar Buda o różnicach między Nowym Ładem a KPO

W czwartek na prezydium Komitetu Politycznego PiS zapadnie decyzja w sprawie terminu prezentacji Nowego Ładu - poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. - Wystarczy decyzja, że zostaje ten plan uruchomiony i wtedy nastąpi prezentacja całego programu, a potem szczegółowe elementy w kolejnych tygodniach - dodał polityk.

Terlecki został zapytany we wtorek w Radiu Plus, czy to pewne, że w sobotę odbędzie się prezentacja programu PiS - Nowy Ład. - Nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Sytuacja epidemiologiczna jest korzystna. Jeżeli to się utrzyma w najbliższych dniach, to oczywiście trzeba będzie przyspieszać. O tym rozstrzygnie prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które jest zwołane na czwartek - odpowiedział polityk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Prezentacja jest gotowa"

- Myślę, że prezentacja jest gotowa, wszystko jest przygotowane; wystarczy decyzja, że zostaje ten plan uruchomiony i wtedy nastąpi prezentacja całego programu, a potem szczegółowe elementy w kolejnych tygodniach - poinformował szef klubu PiS. - Tego będzie tak dużo, że zwykły słuchacz czy telewidz nie będzie w stanie tego wszystkiego spamiętać i ogarnąć, więc chodzi o to, aby potem już dokładnie objaśnić wszystkie elementy - podkreślił Terlecki.

Dopytywany, czy jest polityczne poparcie dla Nowego Ładu ze strony PiS i koalicjantów w ramach Zjednoczonej Prawicy, Terlecki odpowiedział: "ten plan jest na tyle szeroki i też znalazły się postulaty koalicjantów, że myślę, że będzie miał poparcie wszystkich, a w każdym razie ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości".

- To będzie wymagało działań w Sejmie, także działań ustawowych - wszystko to przed nami. Teraz chodzi o to, żeby ten plan wielkiej ofensywy gospodarczo-społecznej na najbliższe dwa lata pokazać - dodał wicemarszałek.

Nowy Ład

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

ZOBACZ >> Nowy Ład. Co wiadomo o zapowiadanym programie rządu?

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24