Miasto Aniołów i Azja Centralna. Sprawdź, dokąd możesz polecieć w nowym roku

Z kraju

ShutterstockW 2017 roku będziemy mogli polecieć z Polski m.in. do Podgoricy, Los Angeles lub Faro

Bałkany, Los Angeles, Faro, a może Ałmaty? To m.in. te kierunki czekają na Polaków w 2017 roku. Wielu przewoźników planuje nowe trasy, co dla podróżnych oznacza więcej opcji na tanie loty - informuje serwis Skyscanner.

Połączenia lotnicze na mapie Polski wyglądają coraz ciekawiej, a rok 2017 przyniesie kilka miłych niespodzianek. Do najciekawszych z nich należy możliwość latania do Amsterdamu z Gdańska liniami KLM. Z kolei Wizz Air uruchamia w marcu cztery nowe połączenia z lotniska w Katowicach: na Maltę, do Reykjaviku, Katanii i Lizbony. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Do Izraela i USA

Po ośmioletniej przerwie w Krakowie pojawią się połączenia z Tel-Awiwem. Rejsy będą realizować izraelskie linie EL AL. Pojawiły się już również loty z Warszawy do Ejlat. Linie Wizz Air latają tam z warszawskiego lotniska im. Chopina. W marcu 2017 roku Ryanair uruchomi nową trasę z Modlina do portugalskiego Faro.

Natomiast LOT mocno inwestuje w połączenia do Stanów Zjednoczonych. Od kwietnia 2017 roku samoloty narodowego przewoźnika będą latać do Los Angeles i Newark. Raz w tygodniu LOT będzie także latał z Krakowa do Chicago. Dodatkowo linie w maju uruchomią połączenia do popularnych miejscowości turystycznych na Bałkanach, jak chorwacka Pula i czarnogórska Podgorica. Bilety są już w sprzedaży.

Według zapowiedzi LOT-u, w letnim rozkładzie ma znaleźć się połączenie do największego miasta Kazachstanu - Ałmaty. Gdyby tak się stało, byłoby to pierwsze połączenie polskiego przewoźnika z Azją Centralną.

Wybrane nowe połączenia z Polski w 2017 rokuSkyscanner

Sylwester last minute. Sprawdź, gdzie możesz polecieć taniej:

Sylwester last minute. TVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: Skyscanner

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock