Z kraju

Nie tylko nad morze pojedziesz szybciej. Sześć nowych tras w wakacje

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/2

Łatwiej nad morze i na Mazury, duże ułatwienia także na Podlasiu i południu kraju. A to wszystko za sprawą nowych odcinków drogowych już oddanych bądź planowanych jeszcze w te wakacje - w sumie 120 km dróg. Poniżej przedstawimy sześć ważnych inwestycji z punktu widzenia kierowców.

Łatwiej nad morze i na Mazury

Od piątku kierowcy mogą korzystać z ponad 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 z Nidzicy do Napierek. Budowa kosztowała około 492 milionów złotych. Według prognoz, ruch na nowej trasie może przekroczyć 30 tysięcy pojazdów na dobę.

Co ważne, jeszcze w tym miesiącu drogowcy mają oddać do użytku również kolejny fragment trasy S7. Mowa o 22-kilometrowym odcinku w okolicy Radomia, przy granicy województwa mazowieckiego. Natomiast w lipcu gotowy będzie inny fragment S7 na odcinku Ostróda Południe - Rychnowo. Jego długość to 8,8 km.

Odcinki, kóre mają zostać oddane w tym roku na S7tvn24bis

Na Podlasie

Już w najbliższym miesiącu nową drogą pojedziemy od granicy województwa mazowieckiego do Zambrowa na Podlasiu. W lipcu ma być gotowy także kolejny odcinek 14 km S8 od Mężenina do Jeżewa.

Odcinki, kóre mają zostać oddane w tym roku na S8tvn24bis

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego

Także w lipcu gotowa ma być obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego, czyli łącznie 12,8 km, które ułatwią podróż między innymi z Poznania do Kępna czy Kalisza do Wrocławia.

Odcinki, kóre mają zostać oddane w tym roku na S5tvn24bis

Zielona Góra

Już w sierpniu tego roku z nowego fragmentu drogi mają skorzystać mieszkańcy zachodniej Polski. Kierowcy powinni pojechać ponad 13-kilometrowym odcinkiem od Sulechowa do Zielonej Góry, który jest fragmentem drogi S3.

Odcinki, kóre mają zostać oddane w tym roku na S3tvn24bis

Obwodnica Krakowa

W lipcu gotowy też będzie odcinek trasy S7 w Krakowie na odcinku Węzeł Igołomska - Węzeł Rybitwy. Droga może zostać oddana do użytku w tym miesiącu, tymczasem zgodnie z umową wykonawca miał ją wykonać do 22 lipca.

Inwestycja objęła ponadto budowę wiaduktów oraz dwóch mostów w ciągu S7 nad Wisłą.

Obwodnica Nysy

To jedyne dobre informacje dla kierowców z południowej Polski. Na początku czerwca oddano do ruchu odcinek obwodnicy Nysy w ciągu drogi krajowej 46. W ramach inwestycji zrealizowano 4 obiekty mostowe, 1 węzeł, 2 ronda i dwujezdniową trasę.

Obwodnica ma duże znaczenie dla całego regionu. Przyczynia się między innymi do skrócenia czasu podróży oraz przejęła ruch tranzytowy z dotychczasowych ciągów dróg krajowych i wojewódzkich. Warto zwrócić uwagę, że roboty na tym odcinku udało się zakończyć w terminie krótszym o cztery miesiące.

Nowe drogi w wakacjetvn24

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA, TVN24