Przegląd prasy: Powstanie "cennik śmierci"

Z kraju

Pogrzeb jak wesele, trumna w kształcie samolotu. Funeralne trendy na świecie TVN24BiS, Reuters, AP
wideo 2/3

Będzie łatwiej dostać zadośćuczynienie po utracie bliskiego członka rodziny. Trwa jednak spór o wysokość wypłaty - pisze w środę "Rzeczpospolita".

Już niedługo w przepisach może pojawić się nowa rekompensata dla bliskich ofiar wypadków - wynika z niepublikowanego raportu KNF, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Jakie zmiany?

Po wprowadzeniu zmian małżonek i dziecko osoby, która zginęła w wypadku komunikacyjnym, nie będą już musieli pozywać firmy ubezpieczeniowej do sądu, aby uzyskać wyższe zadośćuczynienie. W przepisach znajdzie się tabela przewidująca zryczałtowane świadczenia należne w takiej sytuacji - czytamy w gazecie. Jak wskazuje dziennik, zanim jednak propozycje zmian ujrzały światło dzienne, pojawiły się wątpliwości co do wysokości nowych świadczeń. Różnice między tym, co proponują eksperci i ubezpieczyciele, wynoszą nawet 26 tys. zł. Prace nad zmianami trwają już w Ministerstwie Sprawiedliwości, ale - jak ustaliła "Rzeczpospolita" - są one na wczesnym etapie i na razie trudno wskazać termin przedstawienia projektu, a tym bardziej wejścia nowych przepisów w życie.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock