Nocna lampka z IKEA poraziła dziecko prądem. Sprzęt znika z półek

Z kraju


Z sieci sklepów IKEA znika lampka nocna Patrull. To efekt porażenia prądem małego chłopca, który z niej korzystał. "Apelujemy do klientów, którzy posiadają lampkę, by niezwłocznie przestali jej używać i zwrócili w najbliższym sklepie" - informuje Ikea.

IKEA taką decyzję tłumaczy przypadkiem małego chłopca, który w czasie zabawy nocną lampką został porażony prądem i zraniony w dłoń. Dziecko próbowało wyciągnąć lampkę z gniazdka elektrycznego, wtedy ze sprzętu odpadła plastikowa osłona, a chłopiec został porażony prądem. Sklep podaje, że zawsze, gdy dochodzi do takich sytuacji sieć natychmiast wycofuje ze sprzedaży sprzęt, co do którego istnieje podejrzenie. "Lampka została wycofana ze sprzedaży jeszcze tego samego dnia, kiedy otrzymaliśmy informację o wypadku. Niezwłocznie rozpoczęliśmy dochodzenie, w trakcie którego przetestowaliśmy ponad 600 egzemplarzy lampki nocnej Patrull i każdy z nich przeszedł próbę pomyślnie. Niemniej jednak podjęliśmy decyzję o wycofaniu lampki z oferty, by uniknąć podobnych wypadków" - czytamy w komunikacie.

Jak zwrócić?

Klienci, którzy kupili w Ikea lampkę nocną Patrull mogą je zwrócić do sklepu i otrzymają zwrot. Nie muszą pokazywać przy tym dowodu zakupu, czyli paragonu. "IKEA pragnie przeprosić za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją" - pisze IKEA. Lampka nocna Patrull została wprowadzona do sprzedaży w Europie i Ameryce Północnej w 2013 roku.

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl