Przedsiębiorcy mogą liczyć na większe wsparcie? Niemcy zasilają milionami Bank Gospodarstwa Krajowego

sxc.huNiemcy zasilają milionami Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z niemieckim bankiem rozwoju KfW umowę pożyczki o wartości 100 mln euro - poinformował w środę BGK. Pieniądze mają trafić na wsparcie małych i średnich polskich firm.

Jak wyjaśnił w środę BGK, pieniądze zostaną przeznaczone na długoterminowe kredyty inwestycyjne dla przedsiębiorców. - Umowa została zawarta w ramach strategicznej współpracy, rozwijanej pomiędzy KfW i BGK - zaznaczył bank w komunikacie.

Utrzymanie tempa inwestycji

- Pożyczka globalna z KfW z przeznaczeniem na finansowanie sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw - PAP) wpisuje się w naszą misję wspierania rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. Dodatkowe 100 mln euro będzie miało pozytywny wpływ na utrzymanie tempa inwestycji małych i średnich firm. Te środki uzupełnią naszą dotychczasową ofertę dla MŚP - podkreślił cytowany w komunikacie prezes BGK Dariusz Kacprzyk. Prezes KfW Ulrich Schröder podkreślił z kolei, że pożyczka jest "uzupełniającym źródłem finansowania dla BGK oraz zastrzykiem pieniędzy dla przedsiębiorców w Polsce". - Polska jest ważnym sąsiadem i partnerem dla niemieckiej gospodarki. Jednocześnie wzmacniamy partnerstwo z BGK, które budowaliśmy do tej pory na forum NEFI i ELTI - międzynarodowych organizacji zrzeszających publiczne instytucje finansowe. W przyszłości również zamierzamy rozwijać tę dwustronną współpracę - dodał. KfW to największy w Europie krajowy bank rozwoju o sumie aktywów wynoszącej prawie 465 mld euro. KfW dostarcza finansowania małym i średnim przedsiębiorstwom, instytucjom publicznym oraz klientom indywidualnym na rynku niemieckim, a także wspiera eksport i inwestycje na rynkach trzecich. Do tej pory KfW udzielił pożyczek bankom rozwoju z Hiszpanii, Włoch, Francji czy Irlandii.

Przedsiębiorca roku wybrany
Przedsiębiorca roku wybranyTVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości