TVN24 Biznes | Z kraju

Z Biedronki do Netto. Nowy prezes dużej sieci

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Belka: inflacja już przekształciła się w spiralę cenowo-płacową, którą będzie bardzo trudno zatrzymać
Belka: inflacja już przekształciła się w spiralę cenowo-płacową, którą będzie bardzo trudno zatrzymaćTVN24
wideo 2/5
TVN24Belka: inflacja już przekształciła się w spiralę cenowo-płacową, którą będzie bardzo trudno zatrzymać

Netto Polska będzie miało nowego dyrektora generalnego. Od początku 2022 roku tę funkcję ma objąć Hugo Mesquita, dotychczasowy dyrektor operacyjny w Biedronce - poinformowało Netto Polska.

Od maja br. tymczasowo funkcję dyrektora generalnego Netto Polska pełnił Morten Nielsen. Zastąpił na tym stanowisku Janusza Strokę.

Jak przekazano we wtorkowym komunikacie, Hugo Mesquita obejmie stanowisko dyrektora generalnego Netto Polska i będzie odpowiedzialny za rozwój sieci Netto po przejęciu Tesco w Polsce. "Po 11 latach w Biedronce, Mesquita ma dołączyć do zespołu Netto od stycznia 2022 roku" - czytamy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Netto Polska - nowy prezes

"Jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy dyrektora generalnego, który doskonale rozumie klientów i rynek dyskontów. Hugo posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu operacji na wielką skalę i osiąganiu wyników przy jednoczesnym traktowaniu współpracowników z szacunkiem" – powiedział, cytowany w komunikacie, Michael Love, CEO Netto International.

Netto jest obecnie w trakcie procesu konwersji, w ramach którego modernizuje i otwiera pod swoim szyldem około 250 sklepów Tesco przejętych przez Salling Group w marcu tego roku. Operacja ta podwoi sieć Netto w Polsce, zwiększając ją do około 650 sklepów.

"Cieszę się z objęcia stanowiska Dyrektora Generalnego Netto Polska i czekam już na realizację zadań związanych z trwającą integracją 250 sklepów Tesco, ale także ze wzmocnieniem pozycji Netto na polskim rynku. Jest to wyjątkowa okazja i wierzę, że wraz z silnym zespołem, który obecnie tworzy firmę, będziemy w stanie wspólnie dokonać ogromnych zmian dla klientów i pracowników" – stwierdził Hugo Mesquita.

Netto jest częścią grupy Salling. Salling Group zarządza obecnie ponad 1650 sklepami, zatrudniając łącznie ponad 55 tys. pracowników w Danii, Niemczech i w Polsce.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości