Samochód za paragon. Został tydzień

Z kraju

tvn24Narodowa Loteria Paragonowa (wideo z marca 2017 roku)

To już ostatnie dni na rejestrację paragonów. Wraz z końcem marca kończy się bowiem Narodowa Loteria Paragonowa, w której do wygrania są samochody oraz notebooki i tablety.

Jak poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów, od początku trwania loterii, Polacy zarejestrowali blisko 136 mln paragonów.

Premiowana branża

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach loterii premiowana jest branża paliwowa. Oznacza to, że wszystkie paragony fiskalne za paliwo kupione na stacjach benzynowych będą mogły być zgłoszone w loterii jako paragony branżowe i jako takie wezmą udział w kwietniowym losowaniu nagrody specjalnej - samochodu osobowego marki opel insignia, wraz z rocznym ubezpieczeniem OC/AC.

Oprócz tego na stronie Narodowej Loterii Paragonowej można zarejestrować także inne paragony o wartości minimum 10 zł za dowolny kupiony produkt bądź usługę. Takie zgłoszenia wezmą udział w losowaniu opla astry lub sprzętu elektronicznego - notebooków i tabletów.

Paragony można zgłaszać do loterii również za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej, która automatycznie sczytuje z paragonu takie dane jak NIP podatnika, który go wystawił, numer kasy fiskalnej, datę oraz kwotę. Umożliwia również wpisanie i zapamiętanie adresu e-mail i numeru telefonu uczestnika, co powoduje przepisanie tych danych do formularza zgłoszeniowego loterii.

Narodowa Loteria Paragonowa

Narodowa Loteria Paragonowa jest projektem edukacyjnym wpisującym się w program działań, które zmierzają do odbudowania wpływów podatkowych państwa, realizowany przez obecne kierownictwo Ministerstwa Finansów. Akcja ma promować płacenie podatków i uświadamia Polakom, że biorąc paragony, wspierają uczciwy obrót gospodarczy.

Loteria wystartowała 1 października 2015 roku i pierwotnie miała potrwać do 30 września 2016 roku. W połowie września resort poinformował jednak o przedłużeniu Narodowej Loterii Paragonowej do 31 marca 2017 roku.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24