Biznes czeka na swoje Oscary. Ostatnia chwila na zgłaszanie kandydatów

Z kraju

Nagrody Polskiej Rady Biznesu
wideo 2/3

Kandydatów jest na ogół dużo, ale każdy kolejny bardzo nas cieszy - stwierdził w TVN24 BiS wiceprezes Polskiej Rady Biznesu Jacek Olechowski. Zgłoszenia w ramach ósmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu, nazywanej "biznesowymi Ocarami", będą przyjmowane już tylko do niedzieli 20 stycznia.

Według wiceszefa PRB Jacka Olechowskiego nagrodzeni w konkursie przede wszystkim "zyskują na widoczności". Jako przykład wymienił ubiegłorocznych laureatów: Zenona Ziaję, Przemysława Gacka, czy Bartosza Pilitowskiego. - Stali się bardziej rozpoznawalni, ich historie zostały przypomniane szerokiej rzeszy odbiorców - wyjaśniał. - To za każdym razem jest jakaś historia człowieka, jakiejś walki, jakiegoś zwycięstwa, jakiegoś sukcesu. To są poruszające historie, to są zarówno ludzie, którzy osiągnęli już namacalny sukces, ale też wizjonerzy, także w tym wymiarze społecznym - mówił w TVN24 BiS.

Nagrody PRB

Polska Rada Biznesu po raz ósmy poszukuje bohaterów polskiej przedsiębiorczości, innowatorów, wizjonerów oraz działaczy społecznych, którzy zostaną uhonorowani "biznesowymi Oscarami".

Nominacje do Nagrody PRB można zgłaszać do niedzieli 20 stycznia 2019 roku. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 maja w Warszawie. Będzie ona transmitowana na żywo przez TVN24 i TVN24 BiS.

Kandydatów do Nagrody PRB można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.nagrodaprb.pl.

Trzy kategorie i nagroda specjalna

W 8. edycji wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach:

* Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii "Sukces" - za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek,

* Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii "Wizja i innowacje" - za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej.

* Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii "Działalność społeczna" – za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym.

Laureata Nagrody specjalnej PRB im. Jana Wejcherta - za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego wskaże Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodzin Patronów Nagrody.

Autor: mp//dap / Źródło: TVN24 BiS

Raporty: