7. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu. "Biznesowe Oscary" czekają na kandydatów

Z kraju

tvn24bisNagroda Polskiej Rady Biznesu. Zgłoszenia do 19 stycznia 2018 roku

Do 19 stycznia będą przyjmowane zgłoszenia do 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Wyróżnienia będą przyznawane w czterech kategoriach.

Wojciech Kostrzewa, przewodniczący kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu przypomniał w rozmowie z TVN24 BiS, że zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 19 stycznia 2018 roku.

- To najważniejsza nagroda przyznawana przez przedstawicieli Polskiej Rady Biznesu. W tym roku formuła naszego konkursu nieco się zmieniła, bo poszczególne kategorie otrzymały własnych patronów. To jest Jan Kulczyk, który patronuje kategorii Sukces. Jest to Andrzej Czernecki, który patronuje kategorii Działalność Społeczna. To jest również Nagroda Specjalna imienia Jana Wejcherta. Cała trójka to byli ojcowie założyciele Polskiej Rady Biznesu - mówił Wojciech Kostrzewa i dodał, że własną nagrodę ufunduje również zarząd PRB. - Będzie to obszar Wizji i Innowacji - dodał. Wojciech Kostrzewa podkreślił, że konkurs jest egalitarny, bo każdy może zgłosić swojego kandydata. - Każdy może wejść na stronę www.nagrodaprb.pl i wysłać zgłoszenie kandydata. Kapituła dokona selekcji i 7 marca poznamy dziewięciu finalistów, a 21 maja 2018 roku na uroczystej gali będziemy ogłaszali nazwiska laureatów - wyjaśnił Kostrzewa i dodał, że apeluje do instytucji i osób prywatnych oraz firm, aby jak najszybciej zastanowiły się, kogo warto zgłosić do konkursu.

Kategorie konkursu

W 7. edycji konkursu wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach: • Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii Sukces - za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek; • Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii Wizja i Innowacje - za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej; • Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii Działalność Społeczna - za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym; • Nagroda specjalna PRB im. Jana Wejcherta - za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego. Uroczysta Gala 7. edycji Nagrody PRB odbędzie się w warszawskim Ufficio Primo 21 maja 2018 roku i będzie transmitowana na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24 BIS.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: NPRB

Raporty: