Startuje kolejna edycja "Oscarów Biznesu". Czas na zgłaszanie kandydatów

Z kraju

NPRBStatuetka wręczana laureatom Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Rozpoczął się proces nominacji do szóstej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Kandydatów w trzech kategoriach: sukces, wizja i innowacja oraz działalność społeczna można zgłaszać do końca stycznia 2017 roku. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali 22 maja 2017 roku, która będzie także okazją, by spojrzeć na polską przedsiębiorczość przez pryzmat 25 lat istnienia Polskiej Rady Biznesu.

Od sześciu lat Polska Rada Biznesu przyznaje Nagrodę im. Jana Wejcherta. Jak wskazują organizatorzy, jest to projekt, który "zmienia polską rzeczywistość, docenia wspaniałych ludzi, pomaga im odnosić sukcesy, realizować wizje, wdrażać innowacje i skutecznie działać społecznie".

25 lat istnienia Polskiej Rady Biznesu

Tym razem przyznanie nagród odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach, ponieważ w 2017 roku Polska Rada Biznesu będzie obchodzić 25-lecie swojej działalności.

- Uroczysta Gala będzie okazją do spojrzenia na polską przedsiębiorczość przez pryzmat historii PRB, jej misji i osiągnięć - zauważają członkowie PRB. - Idea, która stoi za Nagrodą Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta jest oparta na tych samych wartościach, które od 25 lat stanowią fundament naszej organizacji. To nagroda dla ludzi wyjątkowych, wyróżniających się nie tylko wybitnymi osiągnięciami, ale również drogą jaką do nich doszli - mówi Wojciech Kostrzewa, Przewodniczący Kapituły Nagrody oraz wiceprezes PRB.

Trzy kategorie

Cel Nagrody pozostaje niezmienny od sześciu lat. To poszukiwanie i wybór najlepszych laureatów w trzech kategoriach:

Sukces - dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi,

Wizja i innowacje - dla osób, które podejmują odważne działania, wychodzące poza proste schematy działania,

Działalność społeczna - dla osób, które działając w systemowy sposób odniosły sukces w działalności społecznej, bądź filantropijnej.

Europejski wymiar

Szósta edycja będzie miała też wymiar europejski. Jak wskazują organizatorzy, w roku powstania Polskiej Rady Biznesu miały miejsce wydarzenia, które trwale wpłynęły na europejską, w tym także naszą gospodarkę.

- W przyszłym roku przypada 25 rocznica wydarzeń stojących u podstaw europejskiej wspólnoty gospodarczej, czyli podpisania porozumienia o utworzeniu Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Traktatu z Maastricht. Czujemy się w obowiązku przypominać o tych wydarzeniach, bo to w dużej mierze dzięki nim, polscy przedsiębiorcy, w tym dotychczasowi i przyszli Laureaci Nagród PRB im. Jana Wejcherta, mogą odnosić sukcesy w wymiarze nie tylko polskim, ale także europejskim i globalnym - dodaje Wojciech Kostrzewa.

Czas na zgłaszanie kandydatów

Do zgłaszania Kandydatów do Nagrody zaproszono znakomite grono ponad 700 osób ze świata biznesu, nauki, kultury, administracji i polityki. Instytucja Nominująca może zgłosić Kandydata do Nagrody w każdej z wyżej wymienionych kategorii. Kandydatów mogą również zgłaszać osoby indywidualnie za pośrednictwem strony internetowej www.nagrodaprb.pl. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do końca stycznia 2017 roku.

W kwietniu 2017 r. Kapituła, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodziny Patrona Nagrody, wyłoni w każdej kategorii trzech Finalistów. Laureatów poznamy 22 maja 2017 r. podczas uroczystej Gali transmitowanej na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

Zobacz rozmowę z Dariuszem Miłkiem laureatem tegorocznej Nagrody im. J. Wejcherta w kategorii "Sukces"

Dariusz Miłek laureatem Nagrody im. J. Wejcherta w kategorii "Sukces". Sportowa rywalizacja w biznesie

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: NPRB

Raporty: