Ostatnie dni zgłoszeń do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatO Nagrodzie im. Jana Wejcherta opowiadają m.in Mariusz Walter, Leszek Balcerowicz i Jan Kulczyk

Do końca stycznia można zgłosić kandydatury do czwartej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Zwycięzców wyłonionych w trzech kategoriach – za sukces, wizję i innowację oraz działalność społeczną - poznamy podczas uroczystej gali.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, choć powstała zaledwie cztery lata temu, bardzo szybko stała się jedną z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych w Polsce. Przyznawana jest ludziom, którzy poprzez swoją działalność w sposób trwały i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający nas świat. Osiągają to poprzez swoją działalność biznesową, naukową lub społeczną. Dlatego wartości, które przyświecają Nagrodzie ujęte zostały w trzech słowach: ”Wierzyć. Działać. Dawać”.

Kto może zostać?

- Celem Nagrody PRB im. Jana Wejcherta jest dotarcie do ludzi, którzy poprzez swoją działalność mogą stanowić wzór dla innych. Chcemy ich docenić i pokazać szerokiej publiczności, bo często nie są to osoby powszechnie znane. Naszą ambicją jest dotarcie do miejsc i ludzi, które nie goszczą na co dzień w medialnych przekazach. Dlatego cały czas apelujemy o zgłaszanie swoich kandydatur i cieszy nas, że z roku na rok dostajemy ich coraz więcej z całej Polski – mówi Dariusz Mioduski, przewodniczący Kapituły Nagrody i Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

Jak zgłosić kandydata?

Kandydatów do „biznesowych oskarów” można zgłaszać do końca stycznia 2015 r. przez stronę www.nagrodaprb.pl w trzech kategoriach tj. „Sukces”, „Wizja i innowacje” oraz „Działalność społeczna”. Następnie Kapituła Nagrody wyłoni z tej grupy po trzech finalistów w każdej z kategorii. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 23 kwietnia 2015, która jak co roku transmitowana będzie na żywo przez telewizję TVN24 Biznes i Świat. Zwycięzca każdej z trzech kategorii otrzyma 100 tys. zł.

Laureaci

Do grona dotychczasowych laureatów Nagrody należą między innymi Tomasz Zaboklicki, polski przedsiębiorca, współwłaściciel Pesa Bydgoszcz, której pociągi jeżdżą po niemieckich torach, dr inż. Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, ojciec polskiego grafenu, prof. Paweł Buszman, znany kardiolog-biznesmen o wybitnych dokonaniach w zakresie ratowania życia. Lauratem był też ks. Jacek Stryczek, inicjator akcji „Szlachetna Paczka”, Wojciech Inglot, twórca kosmetyków Inglot sprzedawanych w 50 krajach na 6 kontynentach, Wojciech Sobieraj, założyciel innowacyjnego Alior Banku, Mariusz Andrukiewicz, organizator stowarzyszenia „Być razem” walczącego ze społecznym wykluczeniem. Nagrody otrzymali również Rafał Brzoska, Prezes firmy Integer, autor światowego sukcesu paczkomatów znad Wisły, czy Adam Kiciński, autor globalnego sukcesu polskiej gry komputerowej „Wiedźmin”.

Jan Wejchert to jeden z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Współtwórca Grupy ITI, wiodącej grupy medialnej w Polsce. Współzałożyciel Polskiej Rady Biznesu. Nagroda jego imienia, odzwierciedla to, co Jan Wejchert cenił najbardziej - wartości, jakimi kierował się w życiu i zasady, które przyświecały mu w kontaktach zawodowych.

Relacja z zeszłorocznej gali przyznania Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Autor: msz//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: nagrodaprb.pl