Nadchodzi rewolucja: montowane są nowe systemy kontroli kierowców. Zobacz, gdzie dokładnie

Z kraju

Aktualizacja:
tvn24Nowy bat na kierowców

W 29 miejscach w kraju trwa montaż systemu odcinkowego pomiaru prędkości. Na wybranych skrzyżowaniach instalowany jest też system kontroli przejazdu na czerwonym świetle – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Publikujemy dokładną mapę wraz z opisem miejsc, w których zostanie zainstalowany system odcinkowego pomiaru prędkości.

Zupełną nowością będzie system odcinkowego pomiaru prędkości. Mierzona będzie prędkość na odcinkach nawet kilkukilometrowych.

Jak dowiedziała się gazeta, pierwsze kary zaczną być nakładane koło listopada. Gazeta podaje także, że nie będą oznakowane skrzyżowania, na których zamontowany zostanie system kontrolujący przejazd na czerwonym świetle.

Portal tvn24bis.pl zapytał Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym o szczegółową listę miejsc, w których zostanie zainstalowany system odcinkowego pomiaru prędkości. Oto dokładna mapka wraz z opisem:

Gdzie dokładnie pojawią się systemy pomiaru?CANARD

Spada liczba mandatów

Spada natomiast liczba naruszeń przepisów rejestrowanych przez fotoradary. W I półroczu tego roku pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego poddali weryfikacji 565 tys. naruszeń i na tej podstawie wystawili 313 tys. wezwań.

Oznacza to, że rok bieżący może być kolejnym, po 2014, rokiem spadku liczby mandatów wystawionych na podstawie fotoradarów. W rekordowym 2013 r. wezwań było 980 tys., a stwierdzonych naruszeń niemal 1,7 mln.

Autor: km,mn / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: CANARD