Pojawi się sto nowych fotoradarów. Do tego rejestratory wjazdu "na czerwonym"

Z kraju

TVN 24 PomorzeJeszcze przed wakacjami liczba urządzeń rejestrujących przy polskich drogach wzrośnie o 25 proc.

Jeszcze przed wakacjami liczba urządzeń rejestrujących przy polskich drogach wzrośnie o 25 proc. – ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce skłonić kierowców do bezpieczniejszej jazdy. "Dziennik Gazeta Prawna" poznał harmonogram rozbudowy tzw. sieci automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.

Już na przełomie maja i czerwca zakończy się instalacja 100 nowych fotoradarów stacjonarnych. Oznacza to, że takich inspekcyjnych urządzeń przy drogach krajowych będzie już 400.

Uwaga na "czerwone"

Obsadzenie radarami dróg to nie wszystko. Do końca czerwca zamontowane zostaną rejestratory wjazdu na czerwonym świetle (ma ich być 20). Rejestratory zostaną zamontowane w 10 województwach: najwięcej w woj. mazowieckim - cztery, najmniej na Śląsku, Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie - po jednym.

W połowie roku powinien się też rozpocząć montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. "Montaż wszystkich urządzeń potrwa kilka miesięcy" - zapowiada Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Systemy będą sukcesywnie uruchamiane.

Autor: /gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Pomorze