Jak na film, to do... dreamlinera! Pasażerowie LOT-u obejrzą "Idę", "Różyczkę" czy "Rewers"

Z kraju

Projekt jest wspólną inicjatywą PLL LOT oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

"Ida", "Rewers", "Bogowie" - m.in. te polskie filmy mogą oglądać pasażerowie PLL LOT w czasie rejsów dreamlinerami, a to dzięki specjalnej aplikacji "Picture Poland". Realizacja projektu potrwa rok - poinformowano podczas czwartkowej inauguracji w Warszawie.

Projekt jest wspólną inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Cel stanowi promocja kina rodzimej produkcji: dotarcie z filmami do szerszej polskiej widowni, a jeśli chodzi o podróżujących dreamlinerami cudzoziemców - stworzenie im szansy na spotkaniem ze współczesnym polskim kinem.

Aplikacja specjalna

"Picture Poland" to specjalna aplikacja w systemie pokładowej rozrywki LOT-u - tłumaczyła na konferencji prasowej na Lotnisku Chopina pełnomocnik dyrektora PISF ds. upowszechniania kultury filmowej i promocji Anna Sienkiewicz-Rogowska. W pakiecie znalazły się wybrane tytuły spośród produkcji współfinansowanych przez PISF w ciągu ostatnich 10 lat. Listę filmów z pakietu pasażerowie mogą znaleźć pod ikoną oznakowaną jako "Picture Poland". Na liście są m.in.: "Ida" Pawła Pawlikowskiego, "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego, "Rewers" Borysa Lankosza, "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego, "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego, "Joanna" Anety Kopacz. - W tej chwili na liście jest 10 tytułów, ale co miesiąc będą dodawane kolejne dwa - zapowiedziała Sienkiewicz-Rogowska. Filmy są prezentowane w kilku wersjach językowych, m.in. z napisami chińskimi. Oglądać je można podczas lotów na trasach długodystansowych. - Obecnie są to rejsy do USA, Kanady i Chin, a od stycznia będą to również rejsy do Japonii - powiedział dyrektor Biura Rozwoju Produktu PLL LOT Krzysztof Moczulski. Jak poinformował, realizacja projektu będzie trwała rok.

Autor: mn / Źródło: PAP