Poważna awaria strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawę bada ABW

Z kraju


"Niedostępna jest strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości oraz wszystkie serwisy. Trwają prace nad usunięciem problemu" - poinformował w czwartek resort. Po kilkunastu minutach otwierała się już strona główna, ale utrzymują się problemy z wejściem w poszczególne treści na niej zawarte. Sprawę bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

"Obecnie niedostępna jest strona internetowa MS oraz wszystkie serwisy. Trwają prace nad usunięciem problemu. Przepraszamy za utrudnienia" - podało około godziny 15.00 ministerstwo na Twitterze.

Kilkanaście minut później otwierała się już strona główna, ale były problemy z wejściem w poszczególne treści na niej zawarte. Przed godz. 16.00 można było z pewnym opóźnieniem otworzyć materiały ze strony.

Trwa analiza problemu

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymała zgłoszenie dotyczące niedziałającej strony Ministerstwa Sprawiedliwości, trwa analiza charakteru tego zdarzenia - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Jak dodał "trwa analiza, czy doszło do ingerencji osób trzecich, czy też mamy do czynienia z jakąś formą problemów technologicznych związanych z usługą internetową".

- To zgłoszenie jest w ABW i jest weryfikowane. To jedyne zgłoszenia dotyczące takich problemów - zaznaczył.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Sprawiedliwości/Twitter