Z kraju

Morawiecki: RPP w pełni zaaprobowała plan rozwoju

Z kraju


Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Polityki Pieniężnej w pełni zaaprobowała opracowany w jego resorcie "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Wicepremier Morawiecki zaprezentował plan na czwartkowym posiedzeniu RPP. - Bardzo ciekawa prezentacja, wielogodzinna dyskusja. I mogę powiedzieć, że właściwie pełna aprobata dla planu rozwoju - powiedział wieczorem dziennikarzom Morawiecki.

Konsensus osiągnięty

Dopytywany czy członkowie RPP zgłaszali jakieś wątpliwości do planu odparł, że w trakcie wielogodzinnej dyskusji padło wiele "głębokich, makroekonomicznych pytań dotyczących polityki". - Ale wydaje mi się, że co do wszystkiego osiągnęliśmy konsensus - powiedział. Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w czwartek, że "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" w formie średniookresowej strategii będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca. Przyjęty przez rząd plan zakłada m.in. wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju. Plan opiera się na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, oraz rozwoju społecznym i regionalnym.

Mateusz Morawiecki przedstawia plan gospodarczego rozwoju Polski:

Mateusz Morawiecki przedstawia plan gospodarczego rozwoju Polski
Mateusz Morawiecki przedstawia plan gospodarczego rozwoju PolskiTVN24 Biznes i Świat

Autor: tol / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości