Morawiecki: 500 zł na dziecko jest zobowiązaniem bardzo twardym

Z kraju

Morawiecki po expose

- Zobowiązanie "500 zł na dziecko" jest zobowiązaniem bardzo, bardzo twardym - mówił w środę po expose Beaty Szydło, wicepremier i ministerrozwoju Mateusz Morawiecki. Zaznaczył jednocześnie, że projekt nie może być łączony z kwestią podatków sektorowych.

Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz szef nowo powstałego resortu rozwoju, komentując expose premier Beaty Szydło położył nacisk na „wzmocnienie polskiego przemysłu, czyli na industrializację.

- Z tego punktu widzenia będziemy starali się pomóc wszystkim polskim sektorom w uzyskiwaniu zamówień publicznych, w sposób niedyskryminujący oczywiście, czyli zgodnie z regulacją europejską - przyznał minister.

Projekt 500+ i podatki

W kontekście wpływów podatkowych, wicepremier odniósł się także do sztandarowego projektu PiS: - Zobowiązanie „500 zł na dziecko” jest zobowiązaniem bardzo, bardzo twardym, więc nie łączyłbym tego - przyznał Morawiecki.

Zaznaczył, że dwa nowe podatki sektorowe nie wymagają zmian w ordynacji podatkowej.

- Eksperci pracują nad tym, by zapowiedziane przez premier Beatę Szydło podatki sektorowe (bankowy i od hipermarketów) mogły wejść w życie już od nowego roku rozliczeniowego - powiedział w środę w Sejmie dziennikarzom wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytanie, czy podatki te zaczną obowiązywać od nowego roku rozliczeniowego 2016.

Autor: ag / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Raporty: