Z kraju

Morawiecki kusi firmy. "Będą znaczące inwestycje"

Z kraju

Dailmler AGBranża motoryzacyjna przyciąga inwestorów.

Prowadzimy rozmowy z kilkunastoma inwestorami zagranicznymi na temat znaczących projektów inwestycyjnych w Polsce - mówi wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Wicepremier był pytany, czy spodziewa się w najbliższych miesiącach kolejnych zagranicznych inwestycji, takich jak np. planowana inwestycja Daimlera.

- Rozmawiamy teraz z kilkunastoma inwestorami. Zwykle jest tak, że z takich kilkunastu rozmów dwie, trzy powinny się udać, statystycznie, bo wiadomo, że inwestorzy rozmawiają w różnych krajach świata - powiedział wicepremier.

W rozmowie z Polską Agencją prasową wicepremier zaznaczył, chodzi m.in. o inwestycje w branży maszynowej, informatycznej i teleinformatycznej. Dodał, że profesjonalny zespół jeździ po świecie i rozmawia z inwestorami.

- Nie chcę używać słowa "spektakularne", ale to będą znaczące inwestycje - podkreślił Morawiecki.

Dodał, że chodzi również o miejsca pracy wysokopłatne, w to znaczy badania i rozwój, tam gdzie jest wysoka wartość dodana" - powiedział.

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował na początku maja, że planuje wybudowanie w Polsce fabryki silników. Ma ona powstać w Jaworze, na zachód od Wrocławia. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na rok 2019. W nowej fabryce mają być produkowane czterocylindrowe silniki benzynowe i dieslowski.

Wicepremier Mateusz Morawiecki przedstawia pakiet ułatwień dla przedsiębiorców:

Cała wypowiedź Mateusza Morawieckiego
Cała wypowiedź Mateusza MorawieckiegoTVN24 BiS

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Dailmler AG

Pozostałe wiadomości